Швейцарія ускладнила доступ українських біженців до тимчасового захисту. Кількість відмов та ануляцій таких статусів значно зросла.
Чому українцям відмовляють у захисті у Швейцарії, розповідає з посиланням на swissinfo.ch.
У Швейцарії все ретельніше вивчають документи українців, які подають заяви на отримання статусу захисту S.
За даними Державного секретаріату з питань міграції (SEM), з початку війни відмову у захисті отримали майже 2500 людей з України. У SEM зазначають, що тепер відхиляють все більше заяв. Лише у травні була рекордна кількість відмов за весь час – 170 людям з України не схвалили надання захисту.
Також у 104 випадках статус анулювали через виявленні зловживання.
“Якщо є ознаки того, що люди шахрайським шляхом отримали захист, надавши неправдиву інформацію або приховавши істотні факти, ми постійно ініціюємо провадження для скасування тимчасового захисту”, – повідомили чиновники.
Зараз у Швейцарії тимчасовим захистом користуються майже 67 тисяч біженців із України. Статус захисту припипили приблизно у 26 тис. випадків – здебільшого, у зв’язку із виїздом людей.
Кількість заяв на отримання статусу S останнім часом зменшується. У червні було подано майже 1200 заявок.
Фото: Українські біженці у Швейцарії (gettyimages.com)
Найчастіша причина відмови – українці прибувають до Швейцарії не з України, як на початку війни, а з інших країн Європи, де вже отримали захист і куди можуть повернутися.
Українці намагаються оскаржити відмови у захисті через суд. За останні місяці Федеральний адміністративний суд відхилив кілька десятків таких скарг.
Зокрема, суд відхилив апеляції людей, які вже отримали статус захисту в Бельгії, Англії, Литві чи Румунії або які мали там дозвіл на проживання. Відмовляли також людям, які мали візи в Канаду чи США.
Після перевірок статусу захисту можуть позбавити людей, які вчиняють кримінальні правопорушення, здійснюють заборонені поїздки додому або перебувають у третіх країнах.
Водіям розповіли, що означає новий знак у Австрії – білі кола на дорозі. Про це повідомив Telegrafi. В…
В Україні можуть заборонити "небажані" дзвінки на мобільні телефони. Законопроект прийнятий у першому читанні. Як передає "Хвиля", про…
Американський мільярдер Ілон Маск розповів, яке важливе запитання він ставить під час кожної співбесіди, щоб…
Вулкан на південному заході Ісландії вивергнувся всьоме з грудня, викинувши в повітря клуби диму, коли яскраво-помаранчева…
Якщо ваша дитина пропускає школу, це не просто "дрібна витівка". В Україні справа може дійти…
Загарбники на тимчасово окупованих РФ територіях шантажують українців, змушуючи ставати донорами крові для армії РФ.…