Японія оголосила полювання на морських гігантів, що зникають: одну найбільшу тварину на Землі вже вбито

Раніше цього року Японія заявила про відновлення китобійного промислу, попри те, що країни в усьому світі працюють над стратегією порятунку вразливих видів китів. Ба більше, місцева влада також дала добро на вбивство фінвалів — охоронюваної та другої за величиною тварини на Землі, пише IFLScience.

Тепер Японія підтвердила, що вбила першого фінвала вперше за десятиліття. Жертвою китобоїв став самець кита завдовжки 19,6 метра і вагою 55 тонн, якого спіймали біля узбережжя префектури Івате китобійною компанією Kyodo Senpaku

Вбивство фінвала сталося після ухвалення спірного рішення в травні 2024 року, коли місцевий уряд ухвалив рішення додати фінвалів до списку видів, які можна ловити у виключній економічній зоні Японії. Міністерство сільського господарства, лісового господарства та рибальства країни оголосило, що дозволить полювання на 59 фінвалів, поряд з наявними квотами на малих смугастиків, смугастиків Брайда і сейвалів.

Після цього китобійна компанія Kyodo Senpaku оголосила про запуск свого нового китобійного заводу Kangei Maru. Він являє собою величезне судно завдовжки понад 112 метрів, на борту якого розташований обробний центр.

Дослідники зазначають, що фінвали — другі за довжиною тварини на Землі, обійти їх вдалося лише синім китам. Ба більше, Міжнародний союз охорони природи раніше визнав їх уразливим до вимирання видом. Водночас Японія стверджує, що чисельність популяції фінвалів у північній частині Тихого океану відновилася до такої міри, що китобійний промисел можна вважати стійким.

На жаль, багато експертів не згодні з рішенням уряду Японії, а тому розкритикували його за рішення схвалити вбивство других за довжиною тварин у світі, посилаючись на природоохоронні та етичні чинники.

За словами директорки з міжнародної політики Міжнародного фонду захисту тварин Кетрін Белл, фінвал — друга за величиною тварина на Землі, а тому ставити її під приціл у 2024 році — велика помилка Японії. У результаті вони закликали японський уряд одуматися і скасувати своє рішення.

Раніше дослідження показали, що у світі просто не існує гуманного способу вбити кита в мору, а тому зоозахисники й вчені виступають за скасування китобійного промислу. Зазначимо, що з 2011 року японські китобої не полювали на фінвалів, нинішні оператори гарпунів можуть не мати досвіду в убивстві значно більших — довших і важчих — видів. Ба більше, гарпуни зазвичай неефективні для вбивства китів під час удару, що призводить до повільної та болісної смерті

Ольга Степанова

Recent Posts

Невже це я вчора кальяном? – кияни жартують про смог від торфовищ, що оповив столицю

Статус мегаполісу із найбруднішим повітрям у світі, що став сумнівним досягненням Києва зранку у п'ятницю,…

15 секунд ago

Абсолютний рекорд за 70 років: Німеччина шокована кількістю біженців

У Німеччині кількість біженців досягла рекордного рівня з 1950-х років. Про це пише Neue Osnabrücker Zeitung. У…

7 хв. ago

Марк Цукерберг показав зворушливий знімок з маленькою донькою (фото)

40-річний американський мільярдер та програміст Марк Цукерберг показав зворушливе фото з маленькою донькою Аурелією, якій…

16 хв. ago

Ціни злетять до небес: туристів застерегли від авіаперельотів у кілька дат 2024 року

Традиційно в грудні люди більше подорожують – хтось мчить до своїх родин, щоб разом відсвяткувати…

25 хв. ago

Київ у зоні ризику: прийдешня зима стане найсуворішим випробуванням для українців

Прийдешня зима може стати для України найсуворішим випробуванням, оскільки електропостачання ризикує зіткнутися з "серйозними перебоями" після масштабних російських атак.…

33 хв. ago

Telegram в Україні можуть закрити: що відомо про нову заборону і що буде далі

Після засідання Національного координаційного центру кібербезпеки було вирішено запровадити певні обмеження на використання Telegram, зокрема…

44 хв. ago