Попри гострий дефіцит працівників у Німеччині, лише 22% українських біженців працездатного віку, які там проживають, мають справжню роботу. Решта громадян отримують соціальну допомогу від ФРН і не поспішають шукати роботу. Насправді причин такої ситуації декілька, однак ключовою залишається мовний бар’єр.
Як пише Neue Zürcher Zeitung, понад один мільйон українців прибули до Німеччини після початку війни, рятуючись від бойових дій. Їм одразу надали право на проживання та роботу, чого не було з біженцями з інших країн. Однак, інтеграція українців у німецький ринок праці йде повільно. Навіть через два роки після початку війни, більшість з них все ще живуть на державну допомогу.
Існує низка причин:
Ситуація з українськими жінками є особливо складною. Їх більшість (близько 540 000) мають дітей, і через брак місць у садках та яслах їм складно працевлаштуватися.
Німеччина намагається розв’язати проблему нестачі кадрів. Зокрема, уряд спрощує процедуру визнання кваліфікації та збільшує кількість місць у дитячих садках.
Над Україною вкотре помітили пасажирський літак. За даними Flightradar24, російський авіалайнер потрапив у закритий авіаційний простір України…
Деякі українці ризикують у рази переплачувати за природний газ, навіть за мінімального споживання. У якому…
На Дніпропетровщині суд засудив пенсіонера до трьох років позбавлення волі за ухилення від мобілізації. Амур-Нижньодніпровський…
Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…
Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…
Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…