Глава МЗС Литви Габрієлюс Ландсбергіс вважає, що у разі розміщення Росією законних військових цілей на території Білорусі Україна має право завдавати ударів по них.
“Якщо Росія, побоюючись, що цілі можуть бути обстріляні в Росії, може перемістити їх кудись в іншому місці, то я вважаю, що вибір цілей теж потрібно перенести”, – заявив міністр Ландсбергіс підкреслив, що Україна «має мати здатність захищатися», пише Вікторія Зубкова, planeta.press.
Раніше США дозволили Україні завдавати «точкових» ударів по Росії американською зброєю. «Якщо вони знають, що прямо через кордон стоїть російський підрозділ, з боку якого ось-ось піде атака, то здоровий глузд вимагає дозволити їм використовувати отриману від США зброю… для самозахисту. Це точкове та обмежене в масштабах [використання]», — заявив 3 червня координатор зі стратегічних комунікацій у Раді нацбезпеки Джон Кірбі . Йдеться про райони, які межують із Харківською областю, але надалі підтримка залежить від зміни ситуації на фронті.
Нагадаємо, Німеччина, яка займає друге після Сполучених Штатів місце за обсягом військової допомоги, що надається Україні, також дозволила використовувати свою зброю для ударів по РФ.
«Разом із нашими найближчими союзниками та в тісному діалозі з українським урядом ми постійно коригуємо нашу підтримку відповідно до розвитку воєнних дій», — заявив 31 травня офіційний представник уряду Штеффен Хебештрайт . За його словами, Україна зазнала нападів, зокрема, у Харківській області, які «готувались, координувалися та здійснювалися» з позицій, які безпосередньо прилягають до російського кордону. “Разом ми переконані, що Україна має право відповідно до міжнародного права захищатися від цих нападів”, – зазначив він.
Глава ситуаційного центру по Україні при Міноборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг припустив, що Україна може використати ЗРК Patriot для збиття російських літаків над територією Росії. «Цілком можливо, що системи Patriot тепер також будуть розгорнуті в районі Харкова і будуть застосовуватися над територією РФ. Вони ідеально підходять для боротьби із російськими літаками, які скидають жахливі планерні бомби», – сказав він.
Просто нагадаємо, як у травні 2023 року над Брянською областю було збито п’ять російських бортів за лічені хвилини. «Завдяки нестандартним рішучим діям підрозділу ЗРК Patriot за п’ять хвилин знищили одразу п’ять бортів на Брянському напрямку, звідки тоді бомбардували керовані авіабомбами наші північні регіони. Я називаю це жартома «Брянська різанина», — прокоментував спікер Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат збиття винищувачів Су-34 та Су-35, двох вертольотів РЕБ Мі-8МТПР-1 та ще одного Мі-8.
Блок НАТО вважає за краще «грати чорними», використовуючи успіхи Міноборони РФ як привід для розсунення «червоних ліній», нарікають у проросійському сегменті Телеграма.
Але про «успіхи Міноборони РФ» у Харківській області говорити не доводиться. Російським військовим не вдалося обрушити українську оборону під Донецьком, розтягнувши фронт. Вони не змогли створити «санітарну зону» перед Білгородською областю, як загрожував Путін. Провалилися плани на часткове оточення Харкова та вихід у тил Куп’янського угруповання ЗСУ. Операція пішла не за планом, оскільки росіяни не планували вести довгі та кровопролитні міські бої у Вовчанську. На зрив термінів, наприклад, вказує на опубліковане відео допиту російського військовополоненого, який стверджує, що його бригада мала взяти Вовчанськ за два дні.
«Успіх Міноборони РФ» полягає лише в тому, що Україна отримала дозвіл бити територією Росії західною зброєю.
І йдеться не лише про німецьке та американське озброєння, адже слідом за США та Німеччиною інші країни – союзниці почали давати добро на використання свого озброєння. Наприклад, Нідерланди допускають використання переданих ЗСУ винищувачів F-16 для поразки цілей на території РФ, заявила глава Міноборони країни Кайса Оллонгрен . Дозвіл на використання свого озброєння для ударів по цілях усередині РФ дала Великобританія. Зняття обмежень для України підтримує Франція і надалі за списком. І це на додачу до нових безпрецедентних пакетів військової допомоги, які включають навіть розвідувальні літаки, напередодні саміту у Швейцарії.
Якщо Росія наважиться розтягнути фронт за рахунок наступу на Сумську, Чернігівську та/або Київську області, розширитися і «ареал» використання західної зброї на території Росії. Під ударами виявляться не лише прикордонні регіони РФ, а й Білорусь. Захід, вустами глави МЗС Литви, вже попередив Лукашенка.
Росія у відповідь загрожує «ядерною палицею». Як стало відомо «Октагону» з диписточників, посольства низки країн у Москві проводять активні консультації про ризики завдання Росією ударів у відповідь в рамках «військової доктрини». На цю тему, зокрема, відбуваються зустрічі послів та військових аташе низки країн у посольстві Словаччини в РФ.
Втім, це вже зовсім інша історія, в якій, на відміну від відомого анекдоту, таргани також не виживуть.
Загарбницькі війська Російської Федерації захопили українське селище Степанівка. Воно розташоване в Краматорському районі Донецької області, повідомляє у…
Заступник міністра оборони з питань цифровізації Катерина Чорногоренко розповіла, що планується внести правки до законодавства,…
Міністр оборони України Рустем Умєров, який очолив відомство у вересні 2023 року, за січень–жовтень 2024…
Закон №9665, який посилює відповідальність за зберігання дров без документів, стосуватиметься лише тих, хто рубає та краде…
Сьогодні, 5 листопада, у США відбуваються президентські вибори. Вирішальними стануть результати у кількох окремих "хитких"…
Законопроект №12086, який нещодавно було представлено у Верховній Раді, викликав резонанс в Україні. Він спрямований…