Угорщина не видаватиме Україні біженців, які підлягають мобілізації. Будапешт не розслідує, чи є чоловіки військовозобов’язаними, чи ні. Влада Угорщини надає їм захист.
Таку позицію влади Угорщини щодо чоловіків-біженців озвучив віцепрем’єр-міністр країни Жолт Шем’єн. Він додав, що Будапешт не відправлятиме українців-біженців на смерть.
“Ми не перевіряємо, чи вважає українська влада цю людину придатним до військової служби, чи ні. З елементарних міркувань гуманності ми не дозволимо їм бути відправленими на смерть”, – сказав Шем’єн в інтерв’ю atv.hu.
Це твердження стосується чуток про те, що Україна веде переговори з країнами ЄС про екстрадицію біженців, які підлягають мобілізації. Шем’єн зазначив, що у випадку з закарпатськими угорцями це “природний національний обов’язок”, а у випадку з українцями – це гуманітарний і юридичний жест, оскільки ніхто, чиє життя буде під загрозою, не підлягає екстрадиції.
“Українці хочуть їх передачі, щоб їх відправили на війну, на фронт, де гинуть люди. Тож ті, хто втік до нас з України, всі в безпеці, і ми їх не видамо”, – сказав він.
До слова, восени 2023 року Шем’єн заявляв, що Угорщина не видаватиме жодного українського біженця, незалежно від їхнього мобілізаційного статусу. Віцепрем’єр-міністр підкреслив, що всі українські біженці в Угорщині перебувають у безпеці та отримують необхідну допомогу.
22 квітня стало відомо про рішення української влади призупинити надання консульських послуг чоловікам призовного віку, які перебувають за кордоном. Наступного дня глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що це рішення продиктоване тим, що військовозобов’язані чоловіки ховаються там від мобілізації. Пізніше кабінет міністрів України ухвалив постанову, згідно з якою чоловікам від 18 до 60 років не видаватимуть закордонні паспорти та внутрішні паспорти у закордонних дипломатичних установах країни.
30 квітня польська влада заявила, що готова не продовжувати перебування громадян України призовного віку в країні, але лише при ухваленні відповідного рішення на рівні Євросоюзу. Про це заявив журналістам міністр національної оборони республіки Владислав Косиняк-Камиш після засідання Ради міністрів. Раніше глава польського оборонного відомства заявив про те, що влада Польщі готова сприяти Києву в поверненні українців призовного віку, які знаходяться в країні.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…