У Чехії чоловіки-громадяни України, термін дії закордонних паспортів яких закінчився, мають є два варіанти перебування без дійсного закордонного паспорту.
Про те, що потрібно робити, якщо термін дії паспорту закінчився, розповідає ресурс Pro Ukrainu.
У Чехії є два варіанти перебування без дійсного закордонного паспорту: cizinecký pas або паспорт іноземця та cestovní průkaz totožnosti або посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон. Проте в обох випадках йдеться про те, чи визнає МВС Чехії цю ситуацію, як таку, що чоловіки не можуть отримати новий документ незалежно від власної волі.
Як ProUkraїnu підтвердила адвокатка Оксана Різак, чоловікам не видаватимуть сizinecký pas або паспорт іноземця, оскільки МВС Чехії не вважає небажання чоловіків вносити дані про перебування за кордоном, як обставину незалежну від їхньої волі. Водночас для інституту тимчасового захисту наявність паспорта не настільки важлива. Чехія, як і Німеччина продовжуватиме захист без дійсного проїзного документа.
Cizinecký pas або паспорт іноземця можуть отримати:
Особи, котрі мають на території Чехії дійсну посвідку на постійне місце проживання та не мають закордонний паспорт. І доведуть, що не можуть отримати новий документ незалежно від власної волі.
Особи, які були вислані чи перебувають на основі ПМП. Ідеться про дітей, що були усиновлені й теж не мають документу.
Особи, що отримали додатковий захист (Doplňková ochrana). Додатковий захист — це форма міжнародного захисту, яку може отримати іноземець, якщо він боїться повернутися до своєї країни походження, але не відповідає умовам для надання притулку.
Видається на 10 років та на 5 років іноземцям до 15 років. Термін дії в окремих випадках визначається індивідуально й може бути скорочений.
Cestovní průkaz totožnosti або посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон – це проїзний документ, який деякі іноземці можуть отримати, якщо не мають дійсного проїзного документа та не можуть отримати новий у своїй країні незалежно від власної волі.
Можуть подати заявку:
Особи, що мають дозвіл на довготривале проживання або перехідне (тимчасове) проживання члена сім’ї громадянина ЄС в Чехії.
Особи, що мають класичну візу толерантності, візу толерантності, видану у зв’язку з російсько-українською війною та візу тимчасового захисту.
Особи, що мають довготривале проживання з метою возз’єднання родини, навчання та робочу картку.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…