День ядерних погроз: МЗС РФ лякає США розміщенням РСМД, що це

Після анонсу своїх ядерних навчань, покликаних налякати Захід, Кремль випустив цілий список претензій до союзників України. Крім F-16 окупанти вирішили поскаржитися на ATACMS та американські РСМД (ракети середньої та малої дальності).

Про це йдеться у заяві МЗС РФ, яка, очевидно, є відкритою ядерною погрозою для Заходу. Так, окрім іншого, у тексті російського Міністерства йдеться про ракети ATACMS, нові модифікації яких Україна отримала нещодавно.

“Крім британських і французьких далекобійних ракетних систем, які вже давно “засвітилися” в Україні, на цьому тлі особливо виділяємо ті версії американських ракет сімейства ATACMS, які з недавніх пір поставляються Києву і здатні вражати цілі в глибині російської території”, — йдеться в тексті. .

Водночас з цим МЗС РФ звинуватило США у прагненні “наростити багатопланові ракетні загрози нашій країні”. США нібито відкрито і явно “встали на шлях розміщення у різних регіонах світу наземних комплексів з ракетами середньої та меншої дальності (РСМД)”, які раніше були заборонені за Договором про РСМД.

У зв’язку з цим росіяни заявляють, що реагуватимуть дзеркально.

“Що означатиме припинення дії одностороннього російського мораторію на розміщення зазначених систем озброєнь. У відповідь на дії США Росія активізує доопрацювання та приступає до виробництва аналогічних ракетних комплексів. Причому з урахуванням проведення раніше оголошених НДДКР і накопичених російським ВПК напрацювань цей процес не забере багато часу. При потенційному прийнятті рішень про розгортання таких озброєнь географію їх розміщення залишаємо на власний розсуд”, — погрожують окупанти.

Для довідки: Договір про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності був підписаний між США та СРСР ще за Горбачова і передбачав ліквідацію та заборону на розгортання РСМД (тобто балістичних та крилатих ракет наземного базування дальністю від 500 кілометрів). Договір припинив своє існування ще 2019-го року. При цьому Росія першою порушила договір. 2 лютого 2019 року США дали Росії 6 місяців на те, щоб повернутися до дотримання умов договору, однак Росія цього не зробила і США вийшли з нього.

Ольга Степанова

Recent Posts

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

2 хв. ago

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

9 хв. ago

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

18 хв. ago

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

27 хв. ago

Зарплати президентів. Скільки отримує Дуда, Зеленський, Шольц та інші світові лідери

Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…

35 хв. ago

«Військові небезпечні». Працівниця столичного хостелу відмовилася обслуговувати офіцерів ЗСУ

У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…

44 хв. ago