Бельгія з 5 січня розпочала головування в Євросоюзі, де вже оголосила пріоритетом підтримку України, зміцнення демократії та розвиток економіки.
Про це заявив прем’єр-міністр Бельгії Александр де Кроо. пише Euronews
Крім того, за його словами, найближчим завданням Бельгії під час головування стане узгодження на саміті Євросоюзу 1 лютого плану фінансової допомоги Україні з 2024 по 2027 рік у розмірі €50 млрд.
– Європейське населення дивиться на Європейський Союз. Люди дивляться на Євросоюз з ясними очікуваннями, з надією захистити його, з надією зміцнити наш добробут, наш добробут і з надією підготувати спільне майбутнє. Спільне майбутнє тут, у Європі, означає, звичайно ж, і Україну в серці Європи, – сказав він.
Бельгія головуватиме в Раді Європейського союзу в першій половині 2024 року, з 1 січня до 30 червня.
Крім того, очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн назвала фінансову допомогу Україні “найстратегічнішим” із пріоритетів бельгійського головування Ради ЄС.
– Після історичного рішення почати переговори про вступ України до ЄС ми повинні терміново рухатися вперед у справі стабілізації нашої фінансової допомоги цій країні, – сказала фон дер Ляєн.
За її словами, Єврокомісія запропонує Європейській раді “оперативні рішення”, які дадуть змогу гарантувати досягнення консенсусу щодо фонду для України в рамках оновленого бюджету Євросоюзу на 2024-2027 роки.
Нагадаємо, під час грудневого саміту Євроради лідерам країн ЄС не вдалось через позицію Угорщини затвердити поправки до бюджету ЄС на 2024-2027 роки, що передбачають €50 млрд.
Риба завжди вважалась одним із найкорисніших продуктів у раціоні людини. Вона багата білком, незамінними амінокислотами,…
Військовозобов'язані в Україні можуть зіткнутися зі штрафами у розмірі від 17 000 до 25 500…
Інтерес до криптовалютного ринку знову стрімко зростає, і це не залишилося непоміченим. Google Trends зафіксував…
В Україні готуються до запуску пенсійної реформи, яка кардинально змінить принципи нарахування виплат. Основна новація…
У 2024 році українці придбали майже 41,7 тисячі вживаних легкових автомобілів зі США. Таким чином, у порівнянні…
Реактор ядерного синтезу в Китаї, який називають "штучним сонцем", побив власний рекорд зі збереження надгарячої плазми.…