Сьогодні, 5 листопада, у США відбуваються президентські вибори. Вирішальними стануть результати у кількох окремих “хитких” штатах.
РБК-Україна розповідає, з чим Дональд Трамп та Камала Гарріс підходять до голосування, коли варто очікувати результатів та як обраховуються голоси.
Виборча кампанія у США добігла завершення – 5 листопада мільйони американців підуть на виборчі дільниці, щоб проголосувати за свого кандидата в президенти. Втім, десятки мільйонів виборців у США вже скористалися іншими опціями – проголосували завчасно або надіслали бюлетень поштою.
Ці президентські вибори у США вважаються одним з найменш передбачуваних за багато років, адже рівні шанси на перемогу зберігають обидва кандидати.
На виборах у США – двоє ключових кандидатів, Камала Гарріс від демократів та Дональд Трамп від республіканців. Останні місяці вони проводили активну передвиборчу кампанію, намагаючись схилити на свою користь виборців, які ще не визначилися.
Тим не менш опитування засвідчують, що їх рейтинги залишаються рівними в межах статистичної похибки. Така ситуація складається як загалом по країні, так і в ключових “хитких” штатах. За опитуванням телеканалу NBC, проведеним 30 жовтня – 2 листопада, Гарріс та Трамп мають по 49% підтримки.
Інші опитування дають дуже подібні результати, як і різноманітні математичні моделі, які використовуються для прогнозування результатів виборів. Детальніше рейтинги в цілому по країні та по окремих штатах кандидатів дивіться за посиланням.
В таких умовах долю виборів можуть визначити лічені тисячі голосів, при тому що населення США (включно з тими, хто не має права голосувати) складає понад 330 мільйонів.
У США голоси рахуються не вручну, а за допомогою спеціальних машин, тож результат голосування на дільницях часто стає відомий за лічені години після завершення голосування.
У США переможця президентських виборів першими фактично оголошують ЗМІ. Вони збирають та узагальнюють інформацію від окремих штатів. У США своєрідна система виборів, коли населення формально голосує не за кандидата напряму, а за виборників, які потім мають обрати президента. Тому де-юре одночасно відбуваються окремі вибори в кожному штаті.
Час роботи виборчих дільниць в кожному штаті відрізняється, але як правило вони працюють з 5:00-7:00 до 18:00-20:00. Як показує досвід попередніх виборів, попередні дані про переможця можуть стати відомі близько 23:00 за східним часом США (6:00 за Києвом).
У США популярним є раннє голосування. Виборці можуть або завчасно прийти на дільницю, або проголосувати поштою чи в деяких штатах через e-mail. Станом на 3 листопада у США проголосувало понад 75 мільйонів виборців. У різних штатах існує різний порядок підрахунку голосів, відправлених поштою. У частині штатів їх можна рахувати завчасно, у інших – лише після завершення голосування у день виборів. Саме підрахунок таких голосів може затягнути оголошення результатів. І мова може йти не про години, а про дні чи навіть тижні – особливо, якщо кандидати почнуть оскаржувати результати підрахунку в судовому порядку.
Нагадаємо, раніше РБК-Україна писало про позиції Трампа та Гарріс щодо підтримки України.
Також читайте як “хиткі” штати можуть вирішити результат виборів у США та чому їм кандидати приділяють багато уваги.
Наразі вже оголошені результати з першої дільниці - крихітного поселення Діксвілл-Нотч у Нью-Гемпширі, повідомляє CNN. Зазначається, що…
Мінекономіки розробляє механізм отримання виплат єПідтримки через відділення Укрпошти для громадян без доступу до "Дії". Про це…
Названо людину, яка має найвищий рівень IQ у світі за підсумками 2024 року. Як пише Science Focus,…
В Уанкайо (Перу) майже під час футбольного матчу блискавка вбила 39-річного гравця Уго де ла Круза Месу,…
Нещодавнє рішення України продовжити військовий стан та загальну мобілізацію з 10 листопада 2024 року по…
В салоні автомобіля можна побачити ручки, які розташовані над головою біля дверей. Але не всі автомобілісти знають…