Українці загалом не проти, щоб на майбутніх президентських та парламентських виборах голосували громадяни, які під час війни виїхали з України й не повернулися назад. Втім є й умова. Балотуватися вони не зможуть.
Про це свідчать дані опитування Центру Разумкова. Так, відносна більшість опитаних вважають, що на перших повоєнних виборах Верховної Ради та президента України повинні мати право голосувати (обирати) громадяни, які під час війни виїхали з України й не повернулися назад (відповідно 47% і 48%). Проти виступають 36% і 35,5% відповідно.
Переважна більшість опитаних вважають, що на перших повоєнних виборах Верховної Ради, президента України, міських/сільських голів та депутатів міських/ сільських рад не повинні мати право обиратися громадяни, які під час війни виїхали з України й не повернулися назад. Таку думку мають 81-82% респондентів.
Водночас переважна більшість респондентів вважають неможливим проведення виборів президента України (75,5%) та народних депутатів України (72%) під час воєнного стану. При цьому українці менш категорично ставляться до ідеї проведення під час воєнного стану виборів органів місцевого самоврядування (57%). 32% опитаних вважають, що вибори органів місцевого самоврядування можна проводити й під час воєнного стану за умови створення адаптованого (частково доповненого/зміненого) чинного виборчого законодавства.
Дані опитування Центру Разумкова також свідчать, що майже половина українців (37,5%) не підтримують голосування на виборах президента через “Дію”, тобто в електронній формі. Єдина група, яка переважно підтримує електронне голосування – це молодь віком від 18 до 29 років (52% виступають за, 27-30% – проти). Найчастіше проти виступають люди віком 60 і більше років (55-57%, при 17% за).
Майже третина (31%) опитаних при запровадженні електронного голосування на виборах вважають, що воно може відбуватися через “Дію”, 15% ˗ що потрібно буде створити новий спеціалізований сервіс. Водночас 37,5% відповіли, що голосування на виборах у жодному разі не повинно проходити в електронній формі, інші (16%) вагалися з відповіддю.
Загалом останні опитування засвідчили, що в Україні зросла готовність громадян до виборів. Якщо раніше 40% опитаних виступали проти виборів до перемоги, то тепер ця цифра зменшилася. Зокрема, 23% респондентів висловили готовність голосувати навіть у теперішніх умовах, не чекаючи змін, а ще 27% готові до виборів за певних умов.
В основному, ми викликаємо поліцію у випадках, коли порушуються наші права, і ми вимагаємо захисту.…
На Харківщині планують посилити мобілізацію військовозобов'язаних, яка є обов'язковою під час дії воєнного стану в Україні.…
На тлі запуску Росією нової балістичної ракети, яку Путін назвав "Орєшніком", протягом останньої доби в…
Китайські вчені завершили перший етап будівництва найпотужнішої у світі центрифуги в Ханчжоу – амбітного проєкту, спрямованого…
Громадянин Британії здійснив підпал лондонської комерційної нерухомості, яке пов'язане з Україною. За це він отримав…
21 листопада Департамент культури, ЗМІ та спорту (DCMS) Великої Британії опублікував свій щорічний звіт, в якому…