Українці за кордоном мають бути обмежені у правах під час виборів: соцопитування

Українці загалом не проти, щоб на майбутніх президентських та парламентських виборах голосували громадяни, які під час війни виїхали з України й не повернулися назад. Втім є й умова. Балотуватися вони не зможуть.

Про це свідчать дані опитування Центру Разумкова. Так, відносна більшість опитаних вважають, що на перших повоєнних виборах Верховної Ради та президента України повинні мати право голосувати (обирати) громадяни, які під час війни виїхали з України й не повернулися назад (відповідно 47% і 48%). Проти виступають 36% і 35,5% відповідно.

Переважна більшість опитаних вважають, що на перших повоєнних виборах Верховної Ради, президента України, міських/сільських голів та депутатів міських/ сільських рад не повинні мати право обиратися громадяни, які під час війни виїхали з України й не повернулися назад. Таку думку мають 81-82% респондентів.

Водночас переважна більшість респондентів вважають неможливим проведення виборів президента України (75,5%) та народних депутатів України (72%) під час воєнного стану. При цьому українці менш категорично ставляться до ідеї проведення під час воєнного стану виборів органів місцевого самоврядування (57%). 32% опитаних вважають, що вибори органів місцевого самоврядування можна проводити й під час воєнного стану за умови створення адаптованого (частково доповненого/зміненого) чинного виборчого законодавства.

В якому форматі українці хочуть вибори президента

Дані опитування Центру Разумкова також свідчать, що майже половина українців (37,5%) не підтримують голосування на виборах президента через “Дію”, тобто в електронній формі. Єдина група, яка переважно підтримує електронне голосування – це молодь віком від 18 до 29 років (52% виступають за, 27-30% – проти). Найчастіше проти виступають люди віком 60 і більше років (55-57%, при 17% за).

Майже третина (31%) опитаних при запровадженні електронного голосування на виборах вважають, що воно може відбуватися через “Дію”, 15% ˗ що потрібно буде створити новий спеціалізований сервіс. Водночас 37,5% відповіли, що голосування на виборах у жодному разі не повинно проходити в електронній формі, інші (16%) вагалися з відповіддю.

Загалом останні опитування засвідчили, що в Україні зросла готовність громадян до виборів. Якщо раніше 40% опитаних виступали проти виборів до перемоги, то тепер ця цифра зменшилася. Зокрема, 23% респондентів висловили готовність голосувати навіть у теперішніх умовах, не чекаючи змін, а ще 27% готові до виборів за певних умов.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Краще сядьте: Пенсійний фонд перерахував розмір виплат українцям

Чимало українців отримують допомогу від держави на оплату житлово-комунальних послуг, так звану субсидію. Як стало відомо, ПФУ…

3 хв. ago

“Почнеться шалена інфляція”: росіянам пророкують масове заморожування вкладів та фінансові катаклізми

Жителів Росії в найближчому майбутньому може очікувати заморозка депозитів. Такий сценарій можливий, якщо на тлі…

16 хв. ago

“Просто жах…”: Андре Тан не хоче, щоб українки носили ці трендові джинси

Популярний у соціальних мережах український дизайнер, а також відомий на телебаченні Андре Тан, який володіє…

22 хв. ago

Чому після 60 років краще відмовитися від бігу: пояснення експертів

Після досягнення 60-річного віку важливо продовжувати активно рухатися. Регулярні тренування допомагають підтримувати мозкову діяльність, покращувати…

33 хв. ago

Керівник держпідприємства з утримання доріг на Полтавщині збагатився на 35,8 млн грн – НАБУ

Директору державного підприємства з утримання автомобільних доріг Полтавщини повідомили про підозру у легалізації незаконно набутих…

42 хв. ago

Це лякає: торкнеться 27 із 30 школярів – українців попередили про неминуче

В Україні за останні кілька місяців спостерігається аномальна кількість звернень від батьків щодо завершення навчання дітьми онлайн…

53 хв. ago