Програма працевлаштування українських біженців у Німеччині, Job-Turbo, показала невтішні результати- за даними Федерального контрольно-ревізійного управління Німеччини (BRH), лише 20% випускників інтеграційних курсів у 2023 році отримали пропозиції щодо роботи, але ніхто не працевлаштувався.
У 2024 році цю цифру збільшили до 40%, однак реально на роботу вийшли менш ніж 1% випускників – пише німецька газета Bild.
Зараз у Німеччині близько 720 тис. українців отримують соціальні виплати, з яких 500 тис. – працездатного віку. Щомісяця Німеччина витрачає на допомогу біженцям з України близько 539 млн євро. З листопада 2022 року обсяги допомоги продовжували зростати, тоді як сума виплат на той час складала 445 млн євро.
Низка проблем у працевлаштуванні українських біженців пов’язана з кількома факторами – затримками з інтеграційними курсами, частими відмовами від них через “проблеми зі здоров’ям” без підтвердження довідками та слабкою комунікацією між центрами зайнятості й безробітними. За вимогами, німецькі центри зайнятості повинні пропонувати нові вакансії кожні шість тижнів після завершення курсів, але на практиці період між консультаціями в 2023 році складав у середньому 180 днів, а у 2024 році скоротився до 115 днів.
Часто заяви про те, що вакансія не є відповідною (“unzumutbar”), також приймалися без доказів.
Президент України Володимир Зеленський 31 жовтня заявив, що з понад 1,1 млн українців, які знайшли прихисток у Німеччині, близько 300 тисяч не працюють і не шукають роботу. Він зазначив, що багато з них можуть повернутися до України, оскільки з часом соціальна підтримка за кордоном може скоротитися або взагалі припинитися.
3 Окрема штурмова бригада (ОШбр) заявила про готовність приймати військових, які вирішили повернутися зі статусу…
В американському штаті Джорджія було тимчасово призупинено роботу двох виборчих дільниць після повідомлень про можливе…
Українські суди все частіше ухвалюють рішення на користь громадян, скасовуючи штрафи, накладені територіальними центрами комплектування…
Всесвітня організація охорони здоров'я визначила перелік патогенів, які становлять найбільшу загрозу для людства. Для боротьби…
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив про готовність Росії до діалогу зі США, але…
В Україні продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію до 7 лютого 2025 року. На особливий період критично…