У Латвії погіршилося ставлення до українських біженців. А саме, жителі країни стали менше підтримувати тих, хто тікає від війни в їх країну. Водночас майже половина латвійців підтримує вступ України до НАТО та Європейського Союзу.
Про це йдеться у опитуванні, яке провели соціологи Rait Custom Research Baltic на замовлення Державної канцелярії Латвії. Там говориться, що тих, хто підтримує біженців у Латвії стало на 12% менше, ніж було у березні цьогоріч.
За даними соціологів, 48% жителів Латвії у віці від 18 до 75 років підтримують прийом українських біженців. Це число знизилося порівняно з березнем 2024 року, коли підтримка становила 60,1%. Соціологи додали, що у листопаді минулого року підтримка була на рівні 52%.
Попри зниження підтримки прийому біженців, рівень підтримки вступу України до НАТО та Європейського Союзу залишився стабільним. За даними опитування, 45% респондентів підтримують вступ України до НАТО та ЄС. З березня це число майже не змінилося. Тоді 46% виступили за вступ України в блоки.
В опитуванні взяли участь 1005 постійних жителів Латвії віком 18-75 років.
Дослідження міграційної платформи EWL показало різні плани українських біженців у Німеччині та Нідерландах щодо їхнього майбутнього. Зокрема, 32% українських біженців планують залишитися в Німеччині на кілька років, ще 24% планують проживати в країні щонайменше рік.
В Нідерландах же 44% респондентів планують залишитися країні на кілька років. У Швеції також все більше біженців не мають планів їхати в Україну.
Водночас в Угорщині суттєво погіршилося ставлення до біженців з України. Більшість угорців вважає нашу країну найбільшою загрозою.
За даними Євростату на березень 2024 року, у ЄС нарахували 4,3 млн українців, які офіційно оформилися як біженці. Найбільше жителів нашої країни їде у Німеччину.
Нагадаємо, також повідомлялося, що близько 50% європейців вважають війну в Україні найбільшим викликом для ЄС. Тим часом майже 60% українців виступили за перемовини з росіянами заради миру.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…