Польщі бракує іммігрантів з України: через це там немає кому працювати

Польські компанії стикаються з дедалі більшими труднощами в пошуку працівників. І ситуація може тільки погіршитися. Причина в тому, що потенціал імміграції з країн зі схожою культурою, таких як Україна та Білорусь, поступово вичерпується.

Станом на кінець березня в країні налічувалося понад 112 тисяч вакантних робочих місць. Нестача кадрів відчувається в багатьох сферах, зокрема в будівництві, промисловості, транспорті та логістиці. Про це пише видання Rzeczpospolita.

Наразі в Польщі працює 1,16 мільйона іноземців, що в 11 разів більше, ніж десять років тому. Однак економісти Credit Agricole, на яких посилається Rzeczpospolita, вважають, що можливості для подальшого залучення іноземних працівників вже обмежені. Вони зазначають, що потенціал імміграції з країн зі схожою культурою (наприклад, України та Білорусі) поволі вичерпується, і уряд може посилити міграційну політику, що ускладнить приплив працівників з віддалених країн.

Головний економіст Польської господарської палати Пьотр Сорочинський зазначає, що немає єдиного способу вирішення цієї проблеми. Необхідний комплексний підхід, який включає:

  • працевлаштування іноземців;
  • автоматизацію виробничих процесів;
  • активізацію малозадіяних груп населення (літні люди, люди з інвалідністю, жінки);
  • відкриття університетів для студентів з Центральної Європи та громад Південної та Центральної Америки.

Як живуть українські біженці в Польщі

З жовтня 2024 року українські родини з дітьми, які вимушено переїхали до Польщі після початку повномасштабного вторгнення, зможуть розраховувати на додаткову фінансову підтримку. Ця нова програма допомоги має на меті полегшити адаптацію та забезпечити більш стабільне життя українських біженців у Польщі.

З 1 липня 2024 року, у Польщі змінилися положення закону про допомогу громадянам України. Продовжено легальність перебування для українців, введено нові регуляції щодо інструментів підтримки осіб, які перебувають під тимчасовим захистом. Це зумовлено необхідністю адаптації законодавства до сучасних викликів, які відрізняються від тих, що були у 2022 чи навіть 2023 роках.

Ольга Степанова

Recent Posts

Окупанти намагаються оточити Курахове: проєкт DeepState повідомив деталі

Російська армія продовжує тиснути на Курахове та намагається протиснутися через українські позиції, щоб оточити місто. Як повідомляє моніторинговий проєкт DeepState, росіяни за допомогою…

29 секунд ago

Невже це я вчора кальяном? – кияни жартують про смог від торфовищ, що оповив столицю

Статус мегаполісу із найбруднішим повітрям у світі, що став сумнівним досягненням Києва зранку у п'ятницю,…

8 хв. ago

Абсолютний рекорд за 70 років: Німеччина шокована кількістю біженців

У Німеччині кількість біженців досягла рекордного рівня з 1950-х років. Про це пише Neue Osnabrücker Zeitung. У…

15 хв. ago

Марк Цукерберг показав зворушливий знімок з маленькою донькою (фото)

40-річний американський мільярдер та програміст Марк Цукерберг показав зворушливе фото з маленькою донькою Аурелією, якій…

24 хв. ago

Ціни злетять до небес: туристів застерегли від авіаперельотів у кілька дат 2024 року

Традиційно в грудні люди більше подорожують – хтось мчить до своїх родин, щоб разом відсвяткувати…

33 хв. ago

Київ у зоні ризику: прийдешня зима стане найсуворішим випробуванням для українців

Прийдешня зима може стати для України найсуворішим випробуванням, оскільки електропостачання ризикує зіткнутися з "серйозними перебоями" після масштабних російських атак.…

41 хв. ago