Польщі бракує іммігрантів з України: через це там немає кому працювати

Польські компанії стикаються з дедалі більшими труднощами в пошуку працівників. І ситуація може тільки погіршитися. Причина в тому, що потенціал імміграції з країн зі схожою культурою, таких як Україна та Білорусь, поступово вичерпується.

Станом на кінець березня в країні налічувалося понад 112 тисяч вакантних робочих місць. Нестача кадрів відчувається в багатьох сферах, зокрема в будівництві, промисловості, транспорті та логістиці. Про це пише видання Rzeczpospolita.

Наразі в Польщі працює 1,16 мільйона іноземців, що в 11 разів більше, ніж десять років тому. Однак економісти Credit Agricole, на яких посилається Rzeczpospolita, вважають, що можливості для подальшого залучення іноземних працівників вже обмежені. Вони зазначають, що потенціал імміграції з країн зі схожою культурою (наприклад, України та Білорусі) поволі вичерпується, і уряд може посилити міграційну політику, що ускладнить приплив працівників з віддалених країн.

Головний економіст Польської господарської палати Пьотр Сорочинський зазначає, що немає єдиного способу вирішення цієї проблеми. Необхідний комплексний підхід, який включає:

  • працевлаштування іноземців;
  • автоматизацію виробничих процесів;
  • активізацію малозадіяних груп населення (літні люди, люди з інвалідністю, жінки);
  • відкриття університетів для студентів з Центральної Європи та громад Південної та Центральної Америки.

Як живуть українські біженці в Польщі

З жовтня 2024 року українські родини з дітьми, які вимушено переїхали до Польщі після початку повномасштабного вторгнення, зможуть розраховувати на додаткову фінансову підтримку. Ця нова програма допомоги має на меті полегшити адаптацію та забезпечити більш стабільне життя українських біженців у Польщі.

З 1 липня 2024 року, у Польщі змінилися положення закону про допомогу громадянам України. Продовжено легальність перебування для українців, введено нові регуляції щодо інструментів підтримки осіб, які перебувають під тимчасовим захистом. Це зумовлено необхідністю адаптації законодавства до сучасних викликів, які відрізняються від тих, що були у 2022 чи навіть 2023 роках.

Ольга Степанова

Recent Posts

Антитренд цього сезону: ці речі треба викинути зі свого гардеробу

Так, усім відомо, що мода циклічна. Однак є такий одяг, який уже давно поза межами…

4 хв. ago

ТОП-4  фрази СРСР, які зруйнували впевненість у цілому поколінні

Декілька висловів з радянських часів досі впливають на наше життя. І часто ми цього навіть…

16 хв. ago

Створюють новий реєстр чоловіків: що зміниться у військовому обліку

В Україні готується до створення єдиного державного реєстру військовослужбовців. Член Комітету Верховної Ради з питань…

31 хв. ago

Українським водіям у Німеччині загрожують штрафи за “неправильні” номер

Українським водіям у Німеччині загрожують нові штрафи. Як передає "Хвиля", про це йдеться на офіційній сторінці для українських біженців…

46 хв. ago

Чому повітря в Києві не очищується швидко: назвали причину

У Вишгородському районі відбулася масштабна лісова пожежа, зазначили у Департаменту захисту довкілля і адаптації до…

56 хв. ago

The Guardian: У Путіна знали про операцію ЗСУ в Курській області, але не змогли підготуватися

Російське військове командування передбачало операцію ЗСУ в Курській області і протягом кількох місяців розробляло плани…

1 годину ago