На Балі через високу температуру знебарвлення коралових рифів стає катастрофічним

Частота масового знебарвлення коралів на рифах Балі наразі є катастрофічною. Про це заявив індонезійський природоохоронець Ньоман Сугіарто, який вже 16 років працює для того, аби зберегти коралові рифи на острові, передає Reuters

Зазначається, що 90% коралів, які Сугіарто вирощував на рифах біля свого села в Бондалемі, що на північному узбережжі Балі, втратили свій колір у грудні минулого року. 

“Все було білим. Ми були шоковані, і, звичайно, це також негативно вплинуло на корали, які ми посадили. Це не лише природні корали”, – зазначив він в інтерв’ю для видання.

Коли Сугіарто розпочав розроблювати проєкти зі збереження коралів у 2008 році, йому казали, що корали можуть зберігати живі водорості, які надають їм колір, від 10 до 20 років. Проте, еколог наголосив, що коралові рифи біля Бондалема знебарвилися менш ніж за 10 років. Він звинуватив у цьому підвищення температури моря, яке було спричинене зміною клімату. 

Відомо, що знебарвлення коралів відбувається тоді, коли корали виганяють барвисті водорості, що живуть у їхніх тканинах. Без водоростей корали стають блідими та вразливими до голоду, хвороб або смерті.

Водночас ще у квітні Національне управління океанічних та атмосферних досліджень США повідомило, що понад 54% рифів у світовому океані переживають тепловий стрес, який може призвести до знебарвлення.

У Міністерстві туризму Індонезії заявили, що площа коралових рифів в Індонезії становить близько 5,1 млн гектарів, а саме 18% від загальної кількості світових рифів. 

“Знебарвлення коралів на Балі наприкінці 2023 року в основному було спричинене підвищенням температури моря, викликаним явищем Ель-Ніньо, яке вразило Індонезію”, – пояснив радник з питань збереження морської флори та фауни в Центрі коралового трикутника Мартен Веллі.

Попри те, що індонезійські корали є стійкішими та мають тенденцію швидше відновлюватися, Веллі вважає, що цього буде недостатньо, аби протистояти підвищенню температури океану. 

“Прогнозується, що знебарвлення коралів відбуватиметься частіше, через один-два роки за нинішньої температури”, – підкреслив він.

Своєю чергою Сугіарто наголосив, що буде й надалі продовжувати свою кампанію зі збереження коралів. Також він шукає кошти для створення сільської громади для моніторингу незаконного вилову риби.

“Ми відчуваємо, що на нас лежить обов’язок захищати стійкість підводного життя, особливо коралів”, – додав природоохоронець. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Чоловік після пересадження серця продовжив життя свого донора та одружився з його коханою

Чоловік, який отримав нове серце в результаті трансплантації, зрештою прожив життя, до жаху схоже на…

13 хв. ago

У жовтні українцям із ТЦК масово розішлють ці повістки: що про них треба знати

В Україні існує кілька видів повісток, які громадяни призовного віку можуть отримувати під час загальної мобілізації…

20 хв. ago

“Не бачив нічого смішнішого”: у Північній Кореї зняли рекламу для туристів за участі росіян

Корейська туристична компанія Korea International Travel Company випустила малобюджетну рекламу, щоб привернути увагу іноземних відпочивальників.…

32 хв. ago

Як перевозити готівку та уникнути штрафів при виїзді з України

В Україні можна вільно перевозити через кордон готівку до 10 тисяч євро без необхідності декларування…

38 хв. ago

В Україні дозволили виписувати мешканців із квартири без їхнього відома: хто в зоні ризику

В Україні відбулися суттєві зміни у процедурі зняття громадян із реєстраційного обліку у житлових приміщеннях.…

51 хв. ago

Антарктида стрімко озеленюється: площа, вкрита мохами та рослинами, збільшилася на 1000%

Вчені більше не лякають кліматичною кризою, яка обрушиться на планету в майбутньому, а прямо заявляють…

55 хв. ago