На Балі через високу температуру знебарвлення коралових рифів стає катастрофічним

Частота масового знебарвлення коралів на рифах Балі наразі є катастрофічною. Про це заявив індонезійський природоохоронець Ньоман Сугіарто, який вже 16 років працює для того, аби зберегти коралові рифи на острові, передає Reuters

Зазначається, що 90% коралів, які Сугіарто вирощував на рифах біля свого села в Бондалемі, що на північному узбережжі Балі, втратили свій колір у грудні минулого року. 

“Все було білим. Ми були шоковані, і, звичайно, це також негативно вплинуло на корали, які ми посадили. Це не лише природні корали”, – зазначив він в інтерв’ю для видання.

Коли Сугіарто розпочав розроблювати проєкти зі збереження коралів у 2008 році, йому казали, що корали можуть зберігати живі водорості, які надають їм колір, від 10 до 20 років. Проте, еколог наголосив, що коралові рифи біля Бондалема знебарвилися менш ніж за 10 років. Він звинуватив у цьому підвищення температури моря, яке було спричинене зміною клімату. 

Відомо, що знебарвлення коралів відбувається тоді, коли корали виганяють барвисті водорості, що живуть у їхніх тканинах. Без водоростей корали стають блідими та вразливими до голоду, хвороб або смерті.

Водночас ще у квітні Національне управління океанічних та атмосферних досліджень США повідомило, що понад 54% рифів у світовому океані переживають тепловий стрес, який може призвести до знебарвлення.

У Міністерстві туризму Індонезії заявили, що площа коралових рифів в Індонезії становить близько 5,1 млн гектарів, а саме 18% від загальної кількості світових рифів. 

“Знебарвлення коралів на Балі наприкінці 2023 року в основному було спричинене підвищенням температури моря, викликаним явищем Ель-Ніньо, яке вразило Індонезію”, – пояснив радник з питань збереження морської флори та фауни в Центрі коралового трикутника Мартен Веллі.

Попри те, що індонезійські корали є стійкішими та мають тенденцію швидше відновлюватися, Веллі вважає, що цього буде недостатньо, аби протистояти підвищенню температури океану. 

“Прогнозується, що знебарвлення коралів відбуватиметься частіше, через один-два роки за нинішньої температури”, – підкреслив він.

Своєю чергою Сугіарто наголосив, що буде й надалі продовжувати свою кампанію зі збереження коралів. Також він шукає кошти для створення сільської громади для моніторингу незаконного вилову риби.

“Ми відчуваємо, що на нас лежить обов’язок захищати стійкість підводного життя, особливо коралів”, – додав природоохоронець. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Платити за труби доведеться навіть без опалення: чому так

Багато українців стикаються з неочікуваними витратами в своїх комунальних рахунках, і одним із найбільш дивних…

3 хв. ago

У Києві помітили багатоповерхівку, яка пливе Дніпром: хто дав дозвіл на “мандрівку”

Вдень 5 жовтня у Києві помітили незвичайну картину. По  Дніпру у межах столиці пливла багатоповерхівка. Ті, хто…

12 хв. ago

Чоловіки можуть видихнути: штраф за ВЛК скасують – кого торкнеться

Як правило, проходження військово-лікарської комісії є актуальним для військовозобов'язаних громадян, але не завжди це обов'язково…

23 хв. ago

Їжте квашену капусту якомога частіше і позбавтеся целюліту: чим ще корисний зимою смаколик

Квашена капуста має унікальний смак та великий вміст вітамінів, які так потрібні організму взимку. Сам…

32 хв. ago

Незручна ситуація. 1,5-метрова “морська змія” двічі шокувала відпочивальників на пляжі (фото)

Інцидент стався на данському острові Борнхольм, де місцеві жителі групою збирали пластикове сміття і натрапили…

44 хв. ago

Окупанти готують удари по енергетиці: ворог має понад тисячу ракет

За словами експерта, з приходом холодної погоди та морозів в Україну, основне завдання окупаційних військ…

53 хв. ago