Американське архітектурне бюро Skidmore, Owings&Merrill LLP (SOM) розробляє нові способи будівництва хмарочосів. Компанія пропонує будувати нові хмарочоси з вбудованими гравітаційними батареями, щоб скоротити витрати на зберігання енергії. SOM впевнені, що з урахуванням зростання частки сонячної та вітрової енергії у світовому енергетичному балансі подібні сховища можуть бути затребуваними.
У міру того, як планета рухається до поновлюваних джерел енергії, ми стикаємося з проблемою зберігання енергії. Проблема в тому, що вітер не дме, а Сонце не світить саме в той час, коли люди хочуть споживати енергію, пише IFLScience. В особливо вітряні або сонячні дні може вироблятися занадто багато електроенергії, що потенційно може призвести до ситуації, коли споживачам платять за споживання електроенергії, а не за перевантаження мережі. Дешева, чиста енергія – це, звісно, добре, але невикористовувана енергія втрачається. Було б краще, якби ми могли зберігати цю енергію для подальшого використання. А гравітаційні батареї – один зі способів зробити це.
Ідея гравітаційних батарей дуже проста: у періоди, коли джерела енергії виробляють більше енергії, ніж потрібно, надлишкова енергія використовується для переміщення вантажів (у вигляді води або інколи піску) вгору, перетворюючи їх на потенційну енергію. Коли рівень електроживлення низький, ці об’єкти потім можна вивільнити, приводячи в дію турбіни, оскільки гравітація спрямовує їх до Землі.
Хоча зазвичай гравітаційні батареї мають форму резервуарів, також створюють занедбані шахти, що піднімають пісок або інші вантажі під час вироблення надлишкової енергії. Остання ідея – включити гравітаційні батареї в конструкцію висотних будівель.
“З моменту нашого заснування [архітектурна та інженерна фірма Skidmore, Owings & Merrill] розсунула межі архітектури та інженерії, по-новому визначаючи, що будівлі можуть зробити для міст і спільнот”, – сказав Адам Семел, керуючий партнер Skidmore, Owings & Merrill. “Це партнерство з Energy Vault – це зобов’язання не тільки прискорити перехід світу від викопного палива, а й спільно вивчити, як архітектура поновлюваних джерел енергії може поліпшити наші загальні природні ландшафти і міське середовище”.
На думку команди, включення гравітаційних батарей у конструкцію майбутніх хмарочосів дасть їм гравітаційне сховище енергії ємністю в кілька ГВтг, якого буде достатньо для живлення самих будівель і прилеглих будівель. Крім того, вбудовуючи гідросистему в будівлі, вони сподіваються звести до мінімуму порушення екосистем дикої природи, пов’язане з іншими системами зберігання енергії.
У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…
Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…
Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…
Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…
Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…
Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…