Хмарочоси перетворять на гравітаційні батареї: питання з електрикою практично відпаде

Американське архітектурне бюро Skidmore, Owings&Merrill LLP (SOM) розробляє нові способи будівництва хмарочосів. Компанія пропонує будувати нові хмарочоси з вбудованими гравітаційними батареями, щоб скоротити витрати на зберігання енергії. SOM впевнені, що з урахуванням зростання частки сонячної та вітрової енергії у світовому енергетичному балансі подібні сховища можуть бути затребуваними.

У міру того, як планета рухається до поновлюваних джерел енергії, ми стикаємося з проблемою зберігання енергії. Проблема в тому, що вітер не дме, а Сонце не світить саме в той час, коли люди хочуть споживати енергію, пише IFLScience. В особливо вітряні або сонячні дні може вироблятися занадто багато електроенергії, що потенційно може призвести до ситуації, коли споживачам платять за споживання електроенергії, а не за перевантаження мережі. Дешева, чиста енергія – це, звісно, добре, але невикористовувана енергія втрачається. Було б краще, якби ми могли зберігати цю енергію для подальшого використання. А гравітаційні батареї – один зі способів зробити це.

Ідея гравітаційних батарей дуже проста: у періоди, коли джерела енергії виробляють більше енергії, ніж потрібно, надлишкова енергія використовується для переміщення вантажів (у вигляді води або інколи піску) вгору, перетворюючи їх на потенційну енергію. Коли рівень електроживлення низький, ці об’єкти потім можна вивільнити, приводячи в дію турбіни, оскільки гравітація спрямовує їх до Землі. 

Хоча зазвичай гравітаційні батареї мають форму резервуарів, також створюють занедбані шахти, що піднімають пісок або інші вантажі під час вироблення надлишкової енергії. Остання ідея – включити гравітаційні батареї в конструкцію висотних будівель.

“З моменту нашого заснування [архітектурна та інженерна фірма Skidmore, Owings & Merrill] розсунула межі архітектури та інженерії, по-новому визначаючи, що будівлі можуть зробити для міст і спільнот”, – сказав Адам Семел, керуючий партнер Skidmore, Owings & Merrill. “Це партнерство з Energy Vault – це зобов’язання не тільки прискорити перехід світу від викопного палива, а й спільно вивчити, як архітектура поновлюваних джерел енергії може поліпшити наші загальні природні ландшафти і міське середовище”.

На думку команди, включення гравітаційних батарей у конструкцію майбутніх хмарочосів дасть їм гравітаційне сховище енергії ємністю в кілька ГВтг, якого буде достатньо для живлення самих будівель і прилеглих будівель. Крім того, вбудовуючи гідросистему в будівлі, вони сподіваються звести до мінімуму порушення екосистем дикої природи, пов’язане з іншими системами зберігання енергії.

Ольга Степанова

Recent Posts

НБУ запровадить обмеження на перекази з картки на картку: подробиці

Національний банк України планує запровадити обмеження для переведення з картки на картку. Наразі проводяться обговорення цього питання…

2 хв. ago

Хвора на рак Кейт Міддлтон може порушити королівську традицію: випливли нові подробиці

У березні 2024 року Кейт Міддлтон записала відеозвернення до британців та світової громадськості, в якому…

5 хв. ago

Хезболла вдарила 200 ракетами та безпілотниками по базах Ізраїлю, – Bloomberg

Ліванське угруповання "Хезболла", що має підтримку Ірану, заявило про завдання масових ракетних ударів та ударів безпілотниками по північних…

21 хв. ago

Прогноз магнітних бур на 4-6 липня: якою буде сонячна активність

«Главком» підготував для вас прогноз магнітних бур на наступні три дні, що базується на даних, які надає Центр прогнозування…

24 хв. ago

Оболонь відчуває резиновий сморід: у Києві на Подолі горить великий склад

У Києві на Рибальському острові в четвер, 4 червня, почалася сильна пожежа. Горіла двоповерхова будівля складу по…

24 хв. ago

Закриття ФОПів в Україні зросло на 54%: дослідження

В Україні зафіксоване стрімке скорочення кількості фізичних осіб підприємців та продовжується тенденція скорочення кількості зареєстрованих…

31 хв. ago