Наближення колишнього лідера США Дональда Трампа до номінації на роль кандидата у президенти від Республіканської партії буде майже напевно підтверджене у вівторок, 5 березня, коли у 15 штатах та одній острівній території відбудуться первинні голосування.
Супервівторок є останнім шансом для колишньої губернаторки Південної Кароліни Ніккі Гейлі не допустити номінації Трампа, пише The Guardian.
Але Гейлі значно відстає від суперника, маючи єдину перемогу на праймеріз в окрузі Колумбія. Для того, щоб їй не довелося остаточно завершити виборчу кампанію, потрібне “політичне диво”.
Крім того, Верховний суд США у понеділок, 4 березня, постановив, що кандидатура Трампа залишиться в бюлетені в штаті Колорадо — де також відбудуться первинні вибори у супервівторок.
Що стосується праймеріз демократів, то чинний президент США Джо Байден майже напевно переможе своїх суперників, конгресмена Діна Філліпса та письменницю Маріанну Вільямсон.
На тлі зростання занепокоєння щодо віку Байдена і його можливості виконувати обов’язки президента, а також позиції щодо війни Ізраїлю з ХАМАС, помічники чинного лідера країни будуть головним чином стурбовані явкою виборців і закликами не голосувати за нього.
Демократичні соціалісти Америки — сила, що складається з молодих прогресивних людей, приєдналися до закликів не підтримати жодного з кандидатів від партії та обрати у бюлетенях графу “не визначився” у супервівторок, щоб висловити несхвалення підтримки Ізраїлю з боку США. Минулого тижня в Мічигані так зробили понад сто тисяч виборців, хоча це й не завадило Байдену перемогти.
Тим не менш, соціолог Френк Ланц каже, що з точки зору президентських виборів супервівторок ніколи не мав меншого значення, ніж цього року.
“Я не знаю жодної політичної події, до якої було б прикуто більше уваги при меншій актуальності. Рішення прийнято. Вибір зрозумілий”, – заявив він.
Водночас опитування показують, що більшість виборців в обох партіях незадоволені перспективою реваншу Байдена і Трампа на тлі занепокоєння щодо їхнього віку (Байдену 81 рік, Трампу – 77) і придатності до роботи на посаді, а у випадку Трампа – ще й через 91 кримінальне звинувачення (у підриві виборів, зберіганні секретної інформації та виплаті грошей за мовчання) і багатомільйонні поразки в цивільних справах.
Однак попри все, Трамп залишається беззаперечним лідером у боротьбі за номінацію на роль кандидата від республіканців, вигравши первинні вибори у кількох штатах. Як зазначив у коментарі для ZN.UA експосол України в США Олег Шамшур, праймеріз засвідчили, наскільки міцним є контроль Трампа над сучасною Республіканською партією і наскільки високою є його підтримка з боку партійної бази. Основний етап президентських перегонів у США може стартувати передчасно.
Таким чином реванш Трампа та Байдена на виборах у листопаді виглядає все більш імовірним. Передвиборчу ситуацію в Сполучених Штатах Олег Шамшур аналізував у статті “Дочасний кінець сезону праймеріз? Трамп залишається чемпіоном”.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…