Німеччина планує повернути обов’язковий призов до армії

Міністр оборони Борис Пісторіус прискорює відновлення обов’язкової військової служби у Німеччині. 

Як повідомляє Der Spiegel, він доручив «до 1 квітня подати варіанти моделі німецької військової служби, яка внесе масштабований, адаптований до загроз внесок у національну стійкість».

Повідомляється, що Пісторіус хоче представити власну пропозицію щодо моделі військового обов’язку перед федеральними виборами. «Федеральний міністр має намір ухвалити рішення про обов’язкову військову службу протягом цього законодавчого періоду», – повідомляє видання.

Сьогодні, 5 березня, Пісторіус вирушив у відрядження до Скандинавії – окрім іншого, він хоче дізнатися більше про модель військової повинності у Швеції. Країна повернула обов’язкову військову службу з 2017 року, але в іншій формі, ніж у Німеччині (у 2011 році ФРН призупинила обов’язковий військовий призов та перейшла на професійні війська). В останні роки Швеція спромоглася зібрати достатньо добровольців для збройних сил.

Der Spiegel пише, що точна реалізація цієї моделі у Німеччині навряд чи можлива. У Швеції до армії призиваються близько 10% учнів, а для Німеччини це означало б, що Бундесверу доведеться щорічно навчати 40 тис військовослужбовців. Для цього у військах країни не вистачає казарм та інструкторів і реалістичною, за словами Пісторіуса, є цифра у 4 тис призовників.

Ще однією проблемою, пов’язаною із відновленням обов’язкової військової служби, є питання справедливості військової служби. У Німеччині під час обов’язкової військової служби Конституційний суд ухвалив, що слід закликати «якнайбільше призовників», а не невелику їх кількість. Раніше Бундесвер щорічно закликав лише невелику частину призовників, особливо в останні роки обов’язкової військової служби.

Нагадаємо, Німеччина вперше з часів холодної війни розробить комплексний план оборони. Це відбувається на фоні вторгнення Росії в Україну. Німецький генерал-лейтенант Андре Бодеман зазначив, що основні пункти плану будуть присвячені стримуванню ворожих військ у разі вторгнення на територію Німеччини. Окрім цього відповідальні особи повинні враховувати нові розробки у військових діях і готуватися до саботажу критичної інфраструктури, дезінформації та кібератак. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Куб води – 200 грн: експерт розповів, як зміняться тарифи водоканалів

Українцям із малих міст варто готуватись до неприємних новин у платіжках. Тариф на воду може…

1 хв. ago

У РФ заявили, що на фронті ліквідували Надію Савченко

У Росії стверджують, що на фронті в Україні нібито було вбито колишнього нардепа України Надію…

12 хв. ago

Українських чоловіків заманюють додому: що пропонують

Українцям за кордоном пропонують повернутися додому і долучитися до важливої справи. "Українська оборонна промисловість" запустила…

18 хв. ago

Вчені знайшли спосіб повернути людям зір без лазерної корекції: революція в медицині

Забудьте про окуляри та лінзи! Вчені здійснили прорив, який може повернути зір мільйонам людей у…

19 хв. ago

Мобілізація жінок: адвокат пояснила, чи будуть призивати українок

Мобілізації в Україні підлягають чоловіки віком від 25 до 60 років. Однак не можна виключати…

21 хв. ago

Вже не смішно: на Львівщині зафіксували потужний снігопад

У четвер, 15 травня, у Львівській області зафіксували потужний снігопад. Відео з відвертим реваншем зими публікують місцеві…

22 хв. ago