Німеччина планує повернути обов’язковий призов до армії

Міністр оборони Борис Пісторіус прискорює відновлення обов’язкової військової служби у Німеччині. 

Як повідомляє Der Spiegel, він доручив «до 1 квітня подати варіанти моделі німецької військової служби, яка внесе масштабований, адаптований до загроз внесок у національну стійкість».

Повідомляється, що Пісторіус хоче представити власну пропозицію щодо моделі військового обов’язку перед федеральними виборами. «Федеральний міністр має намір ухвалити рішення про обов’язкову військову службу протягом цього законодавчого періоду», – повідомляє видання.

Сьогодні, 5 березня, Пісторіус вирушив у відрядження до Скандинавії – окрім іншого, він хоче дізнатися більше про модель військової повинності у Швеції. Країна повернула обов’язкову військову службу з 2017 року, але в іншій формі, ніж у Німеччині (у 2011 році ФРН призупинила обов’язковий військовий призов та перейшла на професійні війська). В останні роки Швеція спромоглася зібрати достатньо добровольців для збройних сил.

Der Spiegel пише, що точна реалізація цієї моделі у Німеччині навряд чи можлива. У Швеції до армії призиваються близько 10% учнів, а для Німеччини це означало б, що Бундесверу доведеться щорічно навчати 40 тис військовослужбовців. Для цього у військах країни не вистачає казарм та інструкторів і реалістичною, за словами Пісторіуса, є цифра у 4 тис призовників.

Ще однією проблемою, пов’язаною із відновленням обов’язкової військової служби, є питання справедливості військової служби. У Німеччині під час обов’язкової військової служби Конституційний суд ухвалив, що слід закликати «якнайбільше призовників», а не невелику їх кількість. Раніше Бундесвер щорічно закликав лише невелику частину призовників, особливо в останні роки обов’язкової військової служби.

Нагадаємо, Німеччина вперше з часів холодної війни розробить комплексний план оборони. Це відбувається на фоні вторгнення Росії в Україну. Німецький генерал-лейтенант Андре Бодеман зазначив, що основні пункти плану будуть присвячені стримуванню ворожих військ у разі вторгнення на територію Німеччини. Окрім цього відповідальні особи повинні враховувати нові розробки у військових діях і готуватися до саботажу критичної інфраструктури, дезінформації та кібератак. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Чи справді Путін має досьє на Трампа? Хакери оприлюднили нові дані

Хакерська група Anonymous здійснила чергову атаку на Росію. За словами активістів, це зроблено на підтримку…

9 хв. ago

NASA виявило на Марсі “портал” в інший світ

У NASA заявили, що дірка шириною 90 метрів на поверхні Марса може виявитися «порталом» у…

19 хв. ago

У Парижі відбудуться переговори між Україною та США

Очільник Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив про серію двосторонніх та багатосторонніх зустрічей з представниками держав…

30 хв. ago

Коли РФ може масовано атакувати Україну, – експерт

Армія РФ може завдати масованого удару по Україні на Великдень. Про це заявив військовий експерт…

43 хв. ago

Названо найкращу спецію до ранкової кави

Відомий лікар-гастроентеролог, автор книги «Кулінарна книга з клітковиною» Уілл Булсевич поділився своєю думкою про найкращу спецію для ранкової…

57 хв. ago

Бюджетна розкіш: 7 країн, де можна жити як король за 30$ на день

Мрієш про життя біля океану, екзотичну їжу й релакс без фінансового болю? Це можливо —…

1 годину ago