Як виглядають найбільша і найменша акули світу: від 20-метрового гіганта до крихітки завдовжки з долоню

Згадуючи акул, більшість уявляє собі жахливих хижаків, які рвуть усе на своєму шляху, мов у фільмі “Щелепи”. Однак морські глибини приховують величезну різноманітність видів — від велетенських китових акул до крихітних карликових ліхтарних акул. Як виглядають наймасштабніші та наймініатюрніші представники цього виду? Ось їхній портрет, пише IflScience.

Найменша акула: карликова ліхтарна акула

Маленька і майже невловима, карликова ліхтарна акула може здивувати навіть найзавзятіших дослідників. Представники роду Etmopterus, до якого належить і ця акула, живуть на великих глибинах і їх вкрай рідко вдається спіймати. Науковці мають дуже обмежені дані про їхнє існування, адже ці крихітки водяться переважно в центральній Атлантиці, на глибині від 283 до 439 метрів, і відомі переважно завдяки кільком випадковим знахідкам біля берегів Південної Америки.

Карликові ліхтарні акули зазвичай досягають максимум 21 сантиметра. У 2021 році дослідники виявили особину рекордної для цього виду довжини — аж 28,9 сантиметра, що стало сенсацією у світі морської біології. Ця манюня має величезні очі, пристосовані до вловлювання навіть мінімальних проблисків світла в глибинах, а в її маленькій пащі науковці нарахували понад 60 гострих зубів.

Найбільша акула: китова акула, яка сягає 20 метрів

Зовсім інша історія з китовою акулою, що є справжнім гігантом. Довжина цих акул може досягати 20 метрів, а вага — понад 34 тонни, роблячи їх найбільшими рибами у світі. Проте, попри свої страхітливі розміри, китові акули зовсім не становлять небезпеки для людей: їхній раціон складається з планктону та дрібних організмів, яких вони вбирають разом із водою, фільтруючи їжу крізь свої зяброві пластини.

Китові акули зазвичай мають сіро-буре або синювате забарвлення зі світлішим животом. Їхню спину прикрашають світлі смуги та плями, що допомагає цим велетням зливатися з морськими хвилями. Окрім того, китові акули мають п’ять зябрових щілин, а також великі грудні, анальні та два спинних плавці, що надає їм вигляд своєрідної підводної гордості тропічних морів.

Живуть ці титани морів приблизно 70 років, проводячи більшість часу в теплих водах поблизу тропіків. Проте були випадки, коли їх спостерігали і в холодних широтах, наприклад, біля узбережжя Нью-Йорка.

Таким чином, хоч акули й асоціюються із загрозою та небезпекою, ці два представники виду показують, що в природі кожен з них має своє місце і свій спосіб виживання — від 20-сантиметрової карликової акули до велетенської китової.

Романчук Микола

Recent Posts

У ТЦК пояснили, чому здійснюють рейди та чому їм не вистачає лише баз даних

Восени Україну сколихнула низка гучних рейдів ТЦК по нічних клубах, концертах тощо. Суспільство знову почало…

53 секунди ago

Нові правила для пенсій: скільки прийдеться заплатити з зарплати

У Кабінеті Міністрів України розробили нову пенсійну реформу, яка передбачає зміни у системі відрахувань з…

3 хв. ago

Які головні антитренди зими 2024/2025: цих речей вже не варто носити, чим їх краще замінити

Ще кілька років тому цей одяг був стильним, та вже сьогодні зійшов з модного олімпу.…

35 хв. ago

Українці платять чужі борги по комуналці, поки “сніжним комом” ростуть свої: як перевірити

В Україні при зміні власника нерухомості необхідно обов'язково переоформити особовий рахунок у постачальника комунальних послуг.…

44 хв. ago

Затяжна магнітна буря послабшала, але це ненадовго

Довготривалий геомагнітний шторм, який вирував на нашій планеті десять днів, трохи знизив свою силу. Однак…

52 хв. ago

Вибори у США: у The Hill розкрили терміни підрахунку голосів виборців

У команді віцепрезиденки США Камали Гарріс заявили, що остаточні результати виборів можуть бути оголошені вже за кілька…

58 хв. ago