В Росії затримали на хабарі заступника командувача тилу Росгвардії Мірзу Мірзоєв. Як відзначив політолог Вадим Денисенко саме це затримання може бути важливим для України.
По-перше, каже Денисенко, це серйозний дзвіночок для керівника Росгвардії Золотова, який свого часу був керівником охорони диктатора Володимира Путіна, а потім очолив Росгвардію. Рішення про арешт такого рівня не могло бути не погодженим з Путіним. Як і у випадку з арештами в Міноборони, добро на ці дії дав особисто Путін, відзначив експерт.
“Поки ми не розуміємо, чи буде цей арешт одиничним (Мірзоєв може дати покази на всю верхівку Росгвардії і далі просто всіх триматимуть в страху) чи ФСБ піде по схемі МО і буде затримано десяток генералів. Але, як би там не було, керівники Росгвардії точно зараз перелякані”, — вважає Денисенко.
При цьому політолог нагадав, що кадирівська армія формально входить до Росгвардії, а Золотов вважається другом глави Чечні Рамзана Кадирова.
“Цей арешт, особливо, якщо згадати попередню посаду Мірзоєва (зам по тилу Південного округу Росгвардії) має всі шанси дати ФСБ інформацію про афери в Чечні. Це не означає, що далі ця інформація піде, але принцип ФСБ, сформований ще Андроповим зводиться до того, що страх очікування важливіший за сам арешт”, — відзначив Денисенко.
На його думку, причини всіх арештів серед силовиків це — спроба навести певний економічний порядок і зменшити рівень корупції та демонстрація народу “боротьби” з корупцією.
Денисенко вважає, що Путін створює модель, при якій замазується в бруд генералітет. Головна задача цього процесу — унеможливити створення “груп впливу”, які б могли, хоч і дуже теоретично, подумати колись про переворот.
“Всі ці арешти 100% не торкнуться особисто Золотова чи Кадирова. Але вони потрібні виключно для того, щоб і ці два персонажі, і, власне, еліти почали боятися. Після виборів Путін змінив правила гри, обнуливши всі попередні домовленості з елітами. Тепер він вчергове демонструє, що недоторканних немає. Власне страх еліт — це базова задача внутрішньої політики Путіна сьогодні”, — додав політолог.
1 листопада НБУ направив банкам лист № 25-0005/82615 з рекомендаціями з питань здійснення фінансового моніторингу. Їхню увагу…
Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку визначення та застосування граничних величин споживання електричної потужності. До…
Повномасштабна війна в Україні кілька разів могла перерости у ядерний конфлікт у зв’язку з "особливостями" зберігання росіянами…
Гречка – одна з найкорисніших і найцінніших круп. Вона може бути основою приготування смачних супів, каш,…
Цю їжу варто виключити зі свого раціону, бо вона сповільнює когнітивні функції. Розповідаємо, які продукти…
У США помітили загрозливу тенденцію серед покоління TikTok. Молодь усе частіше стала надавати перевагу закладам…