Таємницю зникнення рейсу MH370 можуть розкрити за допомогою нового експерименту

Через 10 років після зникнення рейсу Malaysia Airlines MH370, який залишається однією з найбільших загадок авіації, може бути зроблено прорив у його пошуках. Американський науковий журналіст і приватний пілот Джефф Вайз ініціював новий експеримент, який може допомогти визначити точне місце аварії. Про це пише The Mirror.

Проєкт Finding MH370 намагатиметься встановити, чи справді літак опинився в південній частині Індійського океану, розмістивши копію уламка повітряного судна на ймовірному місці аварії. Вайз буде дистанційно відстежувати зростання морських організмів на цьому уламку.

Журналіст вважає, що результати його експерименту можуть допомогти краще зрозуміти, де саме зник літак.

Точна причина зникнення залишається невідомою, хоча слідчі вважають, що відхилення літака від запланованого маршруту польоту було навмисним, що призводить до численних теорій змови — від механічної поломки до навмисного втручання людини.

Примітно, що уламок був вкритий молюсками гладкого гусячника (Lepas anatifera), раковини яких містили хімічні підказки, що мали б надати додаткові докази того, де впав літак. Була надія, що вивчення росту цих молюсків допоможе точно визначити місце падіння літака.

У липні 2015 року на острові Реюньйон був знайдений флаперон від зниклого Boeing 777-200ER, що підтвердило його падіння. Однак основна частина уламків та бортові самописці так і не були знайдені.

Як перший знайдений фрагмент літака, флаперон дрейфував найменше часу, що вказує на те, що він є найкориснішою точкою даних для моделювання зворотного дрейфу.

Експеримент, за підтримки Національного управління океанічних і атмосферних досліджень, може відкрити нові підказки для продовження розслідування, яке припинилося після масштабних пошуків на площі понад 120 тисяч квадратних кілометрів.

Коломієць Надія

Recent Posts

Кому вигідна відставка Буданова і до чого тут Сирський – відповідь експерта

Чутки про ймовірне звільнення керівника ГУР Кирила Буданова могли запустити його опоненти, які прагнути займати цю посаду.…

5 хв. ago

До школи за новими правилами: кому заборонять навчатись дистанційно

З 1 вересня 2025 року українські учні, які стали вимушеними переселенцями через російську агресію, отримають…

14 хв. ago

У Конго перекинулося судно з майже 300 пасажирами на борту (відео)

Щонайменше 78 людей потонули в озері Ківу на сході Демократичної Республіки Конго унаслідок перекидання човна…

23 хв. ago

Небезпечний тренд серед дітей у мережі: омбудсмен дав пораду батькам

У соцмережах набирає популярності новий небезпечний флешмоб – діти на камеру вдихають пари побутових токсичних речовин, що  може бути…

31 хв. ago

Гепатит і ВІЛ не перешкода: хвороби, з якими беруть в армію

Нещодавні зміни у законодавстві України щодо мобілізації внесли корективи у процедуру визначення придатності до військової…

40 хв. ago

ЄС запроваджує п’ятирічне додаткове мито на електромобілі з Китаю

Європейський союз сьогодні, 4 жовтня, підтримав запровадження мита на електромобілі з Китаю. Його розмір подекуди…

49 хв. ago