Українські біженці масово відмовляються від повернення в Україну після війни – опитування

Все більше українських біженців, які знайшли прихисток у Німеччині після російського вторгнення два роки тому, вирішують залишитися там на постійне проживання. У 2022 році лише 10% українських біженців у Німеччині планували залишитися там назавжди, тоді як у 2024 році це число зросло до 26%. При цьому українці, які проживають у Німеччині, загалом висловлюють менше бажання повернутися додому, порівнюючи з тими, хто зараз перебуває в Польщі.

Про це свідчить останнє опитування “Голосу України”. У дослідженні постійно беруть участь українські біженці, які проживають у кількох країнах ЄС. Останні дані датуються лютим 2024 року і ще не були офіційно опубліковані.

“У 2022 році, через кілька місяців після повномасштабного нападу росії на Україну, 58 % українських біженців, які проживали у Німеччині, заявили про готовність повернутися до своєї країни. Натомість у 2024 році ця цифра впала до 38%”, — сказав директор Центру міжнародних інституційних порівнянь та досліджень міграції Пану Поутваарі.

Він розповів, що в опитуванні 2024 року зріс відсоток людей, які хочуть оселитися за межами України. У 2022 році про такий намір заявили лише 10% українських біженців; у 2024 році це число становило 26%.

Опитування, проведене “Голосом України”, продемонструвало суттєві розбіжності у настроях українців, які проживають у Німеччині та інших країнах ЄС, зокрема у Польщі. Як зазначає Поутваара, бажання повернутися до України серед українців у Польщі значно вище, ніж у Німеччині.

У 2022 році приблизно дві третини респондентів, які проживають у Польщі, сказали, що хотіли б повернутися в Україну. У лютому 2024 року ця цифра становила 44%. На його думку, українці, які хочуть постійно жити за межами Батьківщини, переважно обирають країни Західної Європи через вищі зарплати та соціальні виплати.

Щоправда, незважаючи на те, що українці поступово виходять на німецький ринок праці, темпи цього процесу залишаються повільними. Більшість з них працевлаштовані у сферах будівництва, громадського харчування, садівництва та господарського обслуговування. При цьому, близько 25% зареєстрованих безробітних українців мають вищу освіту. За статистикою Федерального відомства у справах міграції та біженців, приблизно 188 тисяч українців пройшли інтеграційні курси у 2022 та 2023 роках.

Скільки заробляють біженці в Німеччині та Нідерландах

Нещодавнє дослідження міграційної платформи EWL проливає світло на рівень заробітної плати українських біженців за кордоном. Результати чітко демонструють, що трудові мігранти в Німеччині та Нідерландах отримують значно більшу винагороду за свою працю, порівняно з тими, хто залишився в Україні.

У Німеччині середня зарплата українців сягає 1 334 євро на місяць. Більше половини (54%) наших співвітчизників, які там працюють, заробляють від 1 500 до 1 999 євро чистими на місяць, тоді як лише 22% отримують менше 500 євро. У Нідерландах ситуація схожа: середня зарплата українців становить 1 104 євро. Приблизно 25% мігрантів заробляють від 1 000 до 1 499 євро, тоді як ще 25% отримують менше 500 євро. Ці цифри значно контрастують із середньою зарплатою в Україні, яка становить лише 19 тисяч гривень.

Нагадаємо, у 2023 році близько 5 900 українців отримали паспорти ФРН. Це число становить лише 3% від усіх натуралізацій за даний період.

Ольга Степанова

Recent Posts

Усіх водіїв попередили: Рада готує новий “зимовий” штраф – за що хочуть карати

В Україні водіям готують новий сезонний штраф щодо обов'язкового використання зимових шин. Про це йдеться у законопроекті, пише портал…

11 хв. ago

Українцям розповіли, в якій валюті краще тримати гроші: чи варто вкладати кошти в долари

Вкладення коштів у різні активи може допомогти захистити заощадження і навіть заробити на них. Наприклад,…

20 хв. ago

Гонконгом шириться нова смертельна хвороба: померли вже четверо людей

У Гонконзі (адміністративний район КНР) поширюється смертоносна бактеріальна інфекція. Відомо вже про чотири летальні випадки. Як…

32 хв. ago

Затримання “Тринадцятого”: у телеграм-каналі воєнного злочинця справжня істерика

У телеграм-каналі Єгора Гузенка справжня істерика. Так, небайдужі закликають правоохоронців припинити знущання з затриманого. Про…

41 хв. ago

Не до кінця втрачені: вчені виявили незвичайну рису характеру психопатів

Нещодавні дослідження показали, що, хоча психопати часто сприймаються як позбавлені емпатії, вони здатні розуміти емоції…

51 хв. ago

3,5-метровий Дракула з величезними крилами: названо найбільшу істоту на Землі, що літає (фото)

Історія Землі налічує понад 4,5 мільярда років і за цей час вона встигла стати домівкою…

60 хв. ago