Загробні кіловати: в Іспанії перетворюють кладовища на сонячні електростанції

В іспанському місті Валенсія з’явився проєкт із виробництва чистої енергії, що отримав назву Requiem in Power. Планується перетворити кладовища на центри виробництва енергії, встановивши там велику кількість сонячних панелей, пише IFLScience.

Багато країн уже розпочали масштабні проєкти з виробництва електроенергії з відновлюваних джерел, щоб відмовитися від викопного палива. Зокрема, вже побудовано і будують багато сонячних електростанцій по всьому світу.

В іспанському місті Валенсія вирішили створити сонячну електростанцію на кладовищах міста. Requiem in Power, який стартував у травні, спрямований на те, щоб створити найбільшу сонячну міську електростанцію в Іспанії. Згідно з планом, буде встановлено 6658 сонячних панелей на кількох міських кладовищах.

Сонячні панелі планують встановити поверх склепів та інших будівель на п’яти громадських кладовищах по всьому місту. Після завершення будівництва всіх сонячних панелей щорічно вони вироблятимуть 2,8 МВт електроенергії. Наразі на трьох кладовищах встановлено 810 сонячних панелей і цього достатньо, щоб виробляти 440 000 кВт електроенергії на рік і скоротити викиди вуглекислого газу на 140 тонн на рік. Нова сонячна електростанція зможе забезпечити насамперед комунальні підприємства, а також деякі місцеві домогосподарства.

Наразі на трьох кладовищах встановлено 810 сонячних панелей і цього достатньо, щоб виробляти 440 000 кВт електроенергії на рік і скоротити викиди вуглекислого газу на 140 тонн на рік. Фото: interestingengineering.com

Проєкт Requiem in Power є частиною кліматичної місії “Валенсія 2030”, в рамках якої місто має намір задовольнити 27% своєї потреби в енергії за рахунок поновлюваних джерел.

Варто сказати, що розмістити сонячні панелі на кладовищі вперше придумали у Франції. Зокрема, такий проєкт було реалізовано на групі островів, розташованих посеред Брієр-Марш у Франції. Кладовище цього міста розташоване на схід від головного острова.

Деякий час тому городяни почали встановлювати на цвинтарі сонячні панелі і планують до 2025 року отримати 1,3 МВт електроенергії. Це допоможе забезпечити електроенергією 4000 жителів цього району, пише Interesting Engineering.

Ольга Степанова

Recent Posts

Трамп лютує: Гарріс перехоплює лідерство там, де республіканець навіть не думав

Камала Гарріс, несподівано для багатьох, випередила Дональда Трампа в Айові, здобувши 47% підтримки проти його…

11 хв. ago

Тест ДНК розкрив секрет: у Британії переплутали немовлят пів століття тому

У одній із лікарень Великої Британії в 1967 році випадково переплутали двох новонароджених. Про медичну…

19 хв. ago

Google “засвітив” розташування військових систем ЗСУ: реакція України

Google оновив знімки на картах, через що випадково "засвітив" розміщення військових систем України. Керівник Центру…

25 хв. ago

Це 100 пенсій за місяць: чиновникам НКРЕКУ і АМКУ платять просто божевільні зарплати

Рівень заробітної плати в державних органах України демонструє величезну різницю між зарплатами чиновників та середнім…

1 годину ago

“Нам потрібно 500 тисяч”: Костенко б’є на сполох – мобілізації просіла

Темпи мобілізації в Україні знижуються, що викликає занепокоєння у керівництва країни. Про це повідомив секретар…

1 годину ago

ВЛК каже “придатний”, але армія не бере: адвокат пояснює, що робити

Іноді трапляється, що військово-лікарська комісія (ВЛК) визнає особу придатною до військової служби, але через стан…

1 годину ago