Загробні кіловати: в Іспанії перетворюють кладовища на сонячні електростанції

В іспанському місті Валенсія з’явився проєкт із виробництва чистої енергії, що отримав назву Requiem in Power. Планується перетворити кладовища на центри виробництва енергії, встановивши там велику кількість сонячних панелей, пише IFLScience.

Багато країн уже розпочали масштабні проєкти з виробництва електроенергії з відновлюваних джерел, щоб відмовитися від викопного палива. Зокрема, вже побудовано і будують багато сонячних електростанцій по всьому світу.

В іспанському місті Валенсія вирішили створити сонячну електростанцію на кладовищах міста. Requiem in Power, який стартував у травні, спрямований на те, щоб створити найбільшу сонячну міську електростанцію в Іспанії. Згідно з планом, буде встановлено 6658 сонячних панелей на кількох міських кладовищах.

Сонячні панелі планують встановити поверх склепів та інших будівель на п’яти громадських кладовищах по всьому місту. Після завершення будівництва всіх сонячних панелей щорічно вони вироблятимуть 2,8 МВт електроенергії. Наразі на трьох кладовищах встановлено 810 сонячних панелей і цього достатньо, щоб виробляти 440 000 кВт електроенергії на рік і скоротити викиди вуглекислого газу на 140 тонн на рік. Нова сонячна електростанція зможе забезпечити насамперед комунальні підприємства, а також деякі місцеві домогосподарства.

Наразі на трьох кладовищах встановлено 810 сонячних панелей і цього достатньо, щоб виробляти 440 000 кВт електроенергії на рік і скоротити викиди вуглекислого газу на 140 тонн на рік. Фото: interestingengineering.com

Проєкт Requiem in Power є частиною кліматичної місії “Валенсія 2030”, в рамках якої місто має намір задовольнити 27% своєї потреби в енергії за рахунок поновлюваних джерел.

Варто сказати, що розмістити сонячні панелі на кладовищі вперше придумали у Франції. Зокрема, такий проєкт було реалізовано на групі островів, розташованих посеред Брієр-Марш у Франції. Кладовище цього міста розташоване на схід від головного острова.

Деякий час тому городяни почали встановлювати на цвинтарі сонячні панелі і планують до 2025 року отримати 1,3 МВт електроенергії. Це допоможе забезпечити електроенергією 4000 жителів цього району, пише Interesting Engineering.

Ольга Степанова

Recent Posts

Майбутній король Норвегії висловився про арешт його пасинка, якого звинувачують у насильстві

Майбутній король Норвегії – кронпринц Гокон – прокоментував арешт його пасинка Маріуса Хойбі – позашлюбного…

1 хв. ago

Як з 1 грудня зміняться тарифи на газ і скільки доведеться платити українцям

Після літнього підвищення тарифів на електроенергію українців хвилює питання, чи підніматиметься ціна на газ з приходом зими.…

10 хв. ago

Який мобілізаційний резерв України: The Financial Times назвало цифру

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від…

19 хв. ago

У Росії погрожують завдати ядерний удар по Алясці

Генерал-лейтенант ЗС РФ Андрій Гурульов заявив, що Росія може використати тактичну ядерну зброю для удару…

27 хв. ago

Хотів вийти під час польоту: пасажири літака зв’язали буйного “командира”

На борту пасажирського літака, який летів з Мілуокі до Далласа (США) стався дивний інцидент. Буйний пасажир авіакомпанії…

35 хв. ago

Погані новини для любителів гамбургерів: фастфуд та пиво знищують “чоловічу силу”

Виявилося, що фастфуд, алкоголь та солодощі негативно впливають на вироблення тестостерону та здатні призвести до…

44 хв. ago