Китай висунув газовий ультиматум та загнав Путіна в глухий кут,- FT

Глава Росії Володимир Путні не зміг домовитися під час недавнього візиту до Китаю з лідером країни Сі Цзіньпіном щодо будівництва газопроводу «Сила Сибіру-2».

Про це повідомили джерела Financial Times .

Спроби Росії укласти з Китаєм угоду про будівництво газопроводу «Сила Сибіру-2» зайшли в глухий кут через розбіжності щодо цін і обсягів поставок, пише видання.

За словами співрозмовників видання, Китай має намір платити за газ із «Сили Сибіру-2» ціну, близьку до внутрішніх цін на паливо в Росії, стабільність яких забезпечується державними субсидіями. Крім того, Пекін хоче закуповувати лише невелику частину із 50 мільярдів кубометрів палива, на постачання якого розраховані потужності газопроводу.

Розбіжності в цьому питанні призвели до того, що глава «Газпрому» Олексій Міллер не супроводжував президента Росії Володимира Путіна під час його травневого візиту до Китаю.

Відсутність Міллера на таких серйозних переговорах була дуже символічною, зазначила в бесіді з FT науковий співробітник Центру глобальної енергетичної політики Колумбійського університету Тетяна Митрова .

Жорстка позиція Пекіна щодо трубопроводу демонструє те, як вторгнення Росії в Україну робить Путіна все більш залежним від китайського лідера Сі Цзіньпіна, зазначає видання.

Угода про «Сил Сибіру-2» була однією з трьох основних тем, які Путін обговорював із Сі. Російський диктатор також попросив китайського лідера про посилення активності китайських банків у Росії та про неучасть Китаю у мирній конференції у Швейцарії у червні.

31 травня Пекін оголосив, що пропустить український саміт у Женеві.

Китай платить Росії за газ менше, ніж іншим постачальникам — за середньою ціною 4,4 дол. за мільйон британських теплових одиниць порівняно з 10 дол. М’янмі і 5 дол.

У ті ж роки Росія експортувала газ до Європи за ціною близько 10 доларів за мільйон БТЕ, згідно з даними, опублікованими російським центральним банком.

При цьому експорт «Газпрому» до Європи впав до 22 млрд. кубометрів у 2023 році порівняно із середнім показником у 230 млрд. кубометрів на рік за десятиліття до повномасштабного вторгнення в Україну. Швидше за все ці обсяги скоротяться ще більше, коли наприкінці цього року закінчиться термін дії угоди з Україною про транзит газу.

Лисенко Катерина

Recent Posts

10 днів без диктантів та завдань: коли в Україні школярі підуть на осінні канікули

Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які займаються вихованням дітей шкільного віку, є дуже…

9 хв. ago

У США вирує смертоносний ураган: стихія вже вбила понад 40 осіб

У Сполучених Штатах Америки вже третій день триває ураган "Хелен". Він забрав життя щонайменше 44 осіб. Негода…

21 хв. ago

Ізраїль ліквідував лідера «Хезболли» Хасана Насраллу

27 вересня Ізраїль провів масований авіаудар по штаб-квартирі «Хезболли» в Бейруті. В результаті чого загинув лідер організації…

34 хв. ago

Королівські експерти: повернення Кейт Міддлтон буде поступовим

Кейт Міддлтон поділилася новинами, на які всі так чекали. Принцеса Уельська, яка тихо і мужньо…

44 хв. ago

KFC, McDonald’s або просто бургер та картопля фрі: що відбувається в організмі після фастфуду

Щоденне вживання фастфуду може з часом призвести до проблем зі здоров'ям. Гастроентерологи вирішили пояснити, як…

48 хв. ago

В Україні готують нові правила спадкування: багато українців залишаться без квартир

Мізерні пенсії та підвищення цін на продукти, послуги та медикаменти змушують пенсіонерів передусім віддавати свої…

50 хв. ago