Китай висунув газовий ультиматум та загнав Путіна в глухий кут,- FT

Глава Росії Володимир Путні не зміг домовитися під час недавнього візиту до Китаю з лідером країни Сі Цзіньпіном щодо будівництва газопроводу «Сила Сибіру-2».

Про це повідомили джерела Financial Times .

Спроби Росії укласти з Китаєм угоду про будівництво газопроводу «Сила Сибіру-2» зайшли в глухий кут через розбіжності щодо цін і обсягів поставок, пише видання.

За словами співрозмовників видання, Китай має намір платити за газ із «Сили Сибіру-2» ціну, близьку до внутрішніх цін на паливо в Росії, стабільність яких забезпечується державними субсидіями. Крім того, Пекін хоче закуповувати лише невелику частину із 50 мільярдів кубометрів палива, на постачання якого розраховані потужності газопроводу.

Розбіжності в цьому питанні призвели до того, що глава «Газпрому» Олексій Міллер не супроводжував президента Росії Володимира Путіна під час його травневого візиту до Китаю.

Відсутність Міллера на таких серйозних переговорах була дуже символічною, зазначила в бесіді з FT науковий співробітник Центру глобальної енергетичної політики Колумбійського університету Тетяна Митрова .

Жорстка позиція Пекіна щодо трубопроводу демонструє те, як вторгнення Росії в Україну робить Путіна все більш залежним від китайського лідера Сі Цзіньпіна, зазначає видання.

Угода про «Сил Сибіру-2» була однією з трьох основних тем, які Путін обговорював із Сі. Російський диктатор також попросив китайського лідера про посилення активності китайських банків у Росії та про неучасть Китаю у мирній конференції у Швейцарії у червні.

31 травня Пекін оголосив, що пропустить український саміт у Женеві.

Китай платить Росії за газ менше, ніж іншим постачальникам — за середньою ціною 4,4 дол. за мільйон британських теплових одиниць порівняно з 10 дол. М’янмі і 5 дол.

У ті ж роки Росія експортувала газ до Європи за ціною близько 10 доларів за мільйон БТЕ, згідно з даними, опублікованими російським центральним банком.

При цьому експорт «Газпрому» до Європи впав до 22 млрд. кубометрів у 2023 році порівняно із середнім показником у 230 млрд. кубометрів на рік за десятиліття до повномасштабного вторгнення в Україну. Швидше за все ці обсяги скоротяться ще більше, коли наприкінці цього року закінчиться термін дії угоди з Україною про транзит газу.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Актуальні аксесуари для зимового гардеробу: Що обрати цього сезону

Зима – ідеальний час, щоб додати яскравих акцентів у свій гардероб за допомогою стильних аксесуарів.…

3 хв. ago

В Україні змінюють “заморожені” тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту

Державна служба статистики України повідомила про значне підвищення тарифів на комунальні послуги у період з…

15 хв. ago

Чому вибухнули трансформатори під Києвом і що буде далі

На Софіївській Борщагівці у передмісті Києва ввечері у п'ятницю, 22 листопада, вибухнули два трансформатори, у новобудовах…

24 хв. ago

Жінка була шокована, коли зруйнувала стіну у своєму будинку 1870 року: що вона приховувала

Жінка була вражена, коли зруйнувала стіну у своєму будинку 1870 року і виявила за нею…

31 хв. ago

Ілон Маск оновив рекорд статків: майже $350 мільярдів після виборів у США

Ілон Маск, засновник Tesla і SpaceX, оновив свій фінансовий максимум, досягнувши статків у $347,8 мільярда. Ключовим…

40 хв. ago

Усі відстрочки будуть анульовані: у Кабміні ухвалили жорстке рішення – названо терміни

Постанова Кабінету Міністрів України, яка набула чинності наприкінці жовтня 2024 року, запроваджує важливі зміни до…

48 хв. ago