Китай висунув газовий ультиматум та загнав Путіна в глухий кут,- FT

Глава Росії Володимир Путні не зміг домовитися під час недавнього візиту до Китаю з лідером країни Сі Цзіньпіном щодо будівництва газопроводу «Сила Сибіру-2».

Про це повідомили джерела Financial Times .

Спроби Росії укласти з Китаєм угоду про будівництво газопроводу «Сила Сибіру-2» зайшли в глухий кут через розбіжності щодо цін і обсягів поставок, пише видання.

За словами співрозмовників видання, Китай має намір платити за газ із «Сили Сибіру-2» ціну, близьку до внутрішніх цін на паливо в Росії, стабільність яких забезпечується державними субсидіями. Крім того, Пекін хоче закуповувати лише невелику частину із 50 мільярдів кубометрів палива, на постачання якого розраховані потужності газопроводу.

Розбіжності в цьому питанні призвели до того, що глава «Газпрому» Олексій Міллер не супроводжував президента Росії Володимира Путіна під час його травневого візиту до Китаю.

Відсутність Міллера на таких серйозних переговорах була дуже символічною, зазначила в бесіді з FT науковий співробітник Центру глобальної енергетичної політики Колумбійського університету Тетяна Митрова .

Жорстка позиція Пекіна щодо трубопроводу демонструє те, як вторгнення Росії в Україну робить Путіна все більш залежним від китайського лідера Сі Цзіньпіна, зазначає видання.

Угода про «Сил Сибіру-2» була однією з трьох основних тем, які Путін обговорював із Сі. Російський диктатор також попросив китайського лідера про посилення активності китайських банків у Росії та про неучасть Китаю у мирній конференції у Швейцарії у червні.

31 травня Пекін оголосив, що пропустить український саміт у Женеві.

Китай платить Росії за газ менше, ніж іншим постачальникам — за середньою ціною 4,4 дол. за мільйон британських теплових одиниць порівняно з 10 дол. М’янмі і 5 дол.

У ті ж роки Росія експортувала газ до Європи за ціною близько 10 доларів за мільйон БТЕ, згідно з даними, опублікованими російським центральним банком.

При цьому експорт «Газпрому» до Європи впав до 22 млрд. кубометрів у 2023 році порівняно із середнім показником у 230 млрд. кубометрів на рік за десятиліття до повномасштабного вторгнення в Україну. Швидше за все ці обсяги скоротяться ще більше, коли наприкінці цього року закінчиться термін дії угоди з Україною про транзит газу.

Лисенко Катерина

Recent Posts

З цими машинами ніхто не хоче розлучатися: які вживані авто назвали найкращими

Експерти назвали найкращі автомобілі на вторинному ринку серед тих машин, з якими перші покупці не хочуть розлучатися.…

1 хв. ago

Пенсії в Україні: правила посилять, більше українців не зможуть вчасно вийти на пенсію

В Україні у 2025-му змінять правила виходу на пенсію. Загальний пенсійний вік не збільшать, однак посилять…

4 хв. ago

“Обличчя обмерзає в лічені хвилини”: в Карпатах лютує зимова негода

У Карпатах лютує зима. На високогір'ї спостерігається погіршення погодних умов. Про це повідомляють гірські рятувальники Прикарпаття. За…

6 хв. ago

Вагнерівців знову розгромили в Малі: бойовики “Аль-Каїди” ліквідували декілька найманців

У Малі знову розгромили колону ПВК "Вагнера". Бойовики "Аль-Каїди" захопили частину ворожої зброї й ліквідували…

23 хв. ago

Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК

Під час воєнного стану та у мирний час правила військового обліку залишаються обов’язковими для дотримання.…

30 хв. ago

Нью-Йорк запроваджує плату за в’їзд на Мангеттен, щоб зменшити затори

У Нью-Йорку з початку наступного року запровадять плату за в’їзд на авто в центральну частину…

31 хв. ago