Китай висунув газовий ультиматум та загнав Путіна в глухий кут,- FT

Глава Росії Володимир Путні не зміг домовитися під час недавнього візиту до Китаю з лідером країни Сі Цзіньпіном щодо будівництва газопроводу «Сила Сибіру-2».

Про це повідомили джерела Financial Times .

Спроби Росії укласти з Китаєм угоду про будівництво газопроводу «Сила Сибіру-2» зайшли в глухий кут через розбіжності щодо цін і обсягів поставок, пише видання.

За словами співрозмовників видання, Китай має намір платити за газ із «Сили Сибіру-2» ціну, близьку до внутрішніх цін на паливо в Росії, стабільність яких забезпечується державними субсидіями. Крім того, Пекін хоче закуповувати лише невелику частину із 50 мільярдів кубометрів палива, на постачання якого розраховані потужності газопроводу.

Розбіжності в цьому питанні призвели до того, що глава «Газпрому» Олексій Міллер не супроводжував президента Росії Володимира Путіна під час його травневого візиту до Китаю.

Відсутність Міллера на таких серйозних переговорах була дуже символічною, зазначила в бесіді з FT науковий співробітник Центру глобальної енергетичної політики Колумбійського університету Тетяна Митрова .

Жорстка позиція Пекіна щодо трубопроводу демонструє те, як вторгнення Росії в Україну робить Путіна все більш залежним від китайського лідера Сі Цзіньпіна, зазначає видання.

Угода про «Сил Сибіру-2» була однією з трьох основних тем, які Путін обговорював із Сі. Російський диктатор також попросив китайського лідера про посилення активності китайських банків у Росії та про неучасть Китаю у мирній конференції у Швейцарії у червні.

31 травня Пекін оголосив, що пропустить український саміт у Женеві.

Китай платить Росії за газ менше, ніж іншим постачальникам — за середньою ціною 4,4 дол. за мільйон британських теплових одиниць порівняно з 10 дол. М’янмі і 5 дол.

У ті ж роки Росія експортувала газ до Європи за ціною близько 10 доларів за мільйон БТЕ, згідно з даними, опублікованими російським центральним банком.

При цьому експорт «Газпрому» до Європи впав до 22 млрд. кубометрів у 2023 році порівняно із середнім показником у 230 млрд. кубометрів на рік за десятиліття до повномасштабного вторгнення в Україну. Швидше за все ці обсяги скоротяться ще більше, коли наприкінці цього року закінчиться термін дії угоди з Україною про транзит газу.

Лисенко Катерина

Recent Posts

У Росії розбився стратегічний бомбардувальник Ту-22М3

В Іркутській області Росії розбився стратегічний бомбардувальник Ту-22М3. Про це пише російський моніторинговий канал Fighterbomber, який регулярно повідомляє…

2 хв. ago

Коли з’являться гривні з новими портретами на банкнотах: у НБУ зробили заяву

Дизайн банкнот гривні було затверджено понад 30 років тому. Він все ще є актуальним, але,…

6 хв. ago

Через борги можна втратити права: що слід знати водіям

В Україні водії, які мають значні борги з аліментів, можуть втратити право керування авто. Щоб уникнути цього, слід…

15 хв. ago

Кричав “Жінки! Допомагайте!”: у Львові побилися працівники ТЦК та цивільні

У вівторок, 1 квітня, у Львові сталася сутичка між працівниками ТЦК та цивільними. У Львівському…

24 хв. ago

Готуйте гаманці: в Україні очікується суттєве зростання ціни на газ

В Україні можливе зростання цін на газ через історично низькі запаси у підземних сховищах. Про…

32 хв. ago

У США хочуть зобов’язати Маска та працівників DOGE здавати тести на наркотики

Демократи у Палаті представників США вносять на розгляд законопроєкт, який змусить керівника DOGE Ілона Маска…

41 хв. ago