Більшість українських біженців у Німеччині залишаються без роботи, і це має свої причини. Багато з них стверджують, що виплати від соціальної служби є достатніми для життя. Інші зізнаються у браку мотивації, ще частина – що їм потрібен час, щоб вивчити німецьку мову.
За даними Bild, в Німеччині зареєстровано 1,1 млн біженців з України, проте лише 113 000 з них мають офіційну роботу. Згідно з коментарями українців, причини безробіття різноманітні. Наприклад, 27-річна Маргарита, яка виховує сина 7 років пояснила, що “виплати, які вони отримують від соціальної служби, дуже добрі і вони почуваються комфортно у Німеччині”.
Деякі відзначають, що отримані виплати від соцслужби достатні для забезпечення життя. Тоді як інші скаржаться на низькооплачувану роботу, яку пропонує Німецький центр зайнятості. 40-річний Юрій Кудринський з Полтави каже, що німецький центр зайнятості пропонує йому лише примітивну роботу з низькою зарплатою.
“Скажу чесно: воно того не варте! Я не маю мотивації для цього. Тому що якщо працювати в Amazon або інших фірмах за 8-9 євро на годину, то доведеться самому платити за оренду, електрику та воду. Тоді залишається надто мало порівняно з 563 євро допомоги, яку я отримую на руки”, – каже він.
Українські жінки, які самостійно виховують дітей, часто відкладають пошук роботи, чекаючи, доки дитина виросте і зможе піти до дитячого садка, або намагаються знайти роботу на неповний робочий день. Багато хто виражає бажання спочатку вивчити німецьку мову, перш ніж шукати роботу.
“Незабаром я знайду для нього місце в дитсадку, тоді зможу піти до мовної школи. А потім я хотіла б працювати кондитером. Чоловік залишився в Україні – там він працює та надсилає мені гроші, коли може”, – каже 31-річна Анастасія, яка виховує однорічного сина.
42-річний Віталій Овасапов з Херсона каже, що розуміє, що думка суспільства та політиків у Німеччині змінилася і йому час йти працювати. Але для цього йому потрібно спочатку по-справжньому вивчити німецьку.
“Поєднувати мовні курси та роботу складно”, – каже він.
41-річна Вероніка Тітіковська із Чернівців, яка виховує дітей 9 та 13 років зізнається, що шукає роботу продавчинею, бажано в супермаркеті чи продуктовому магазині, як в Україні. Але через дітей може працювати лише неповний день.
Ситуація українських біженців за кордоном показує певні покращення. Згідно з соцопитуванням від Info Sapiens, зменшилася кількість тих, кому не вистачає грошей на їжу або одяг, і зріс відсоток тих, хто отримує вищі доходи порівняно з минулим роком. Крім того, зросла кількість українців, які працюють за кордоном, з листопада 2022 року до січня 2024 року.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…