Німецька компанії Knauf та її дочірня фірма WKB Systems GmbH у складі 4000 співробітників продовжують співпрацю з Росією. Зокрема вони відіграють значну роль у відбудові Маріуполя, який росіяни зруйнували під час повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році.
WKB Systems GmbH, основним власником якої є російський олігарх Віктор Бударін, протягом багатьох років використовувала можливості Knauf для роботи на російському ринку для виробництва газобетонних блоків. Тепер WKB Systems GmbH ‒ один з основних підрядників у Маріуполі, пише Тagesschau.
У річних звітах, на сайтах компаній, у світлинах і відео – скрізь є докази того, що німецькі компанії також відіграють важливу роль у відбудові Маріуполя. Зокрема, це важкі будівельні машини та вікна, на яких можна знайти логотипи кількох німецьких виробників. І знову на гіпсових та цементних пакетах майорить назва ‒ Knauf.
У загальній заяві щодо ведення російського бізнесу Knauf повідомляє, що засуджує російську агресію проти України та дотримується всіх санкцій ЄС проти РФ. Там заявляють, що виробляють продукцію у Росії «виключно для місцевого ринку».
«Те, що стосується заяв Knauf стосовно наявності дочірньої компанії, що працює в Росії лише на внутрішньому ринку і тому не порушує санкційних вимог ЄС, то таке трактування максимально далеке від реальності», ‒ зазначив експерт із санкційного права Віктор Вінклер.
Депутат Бундестагу від ХДС та голова комітету парламенту у закордонних справах Родеріх Кізеветтер засуджує залучення німецьких компаній до будівельних робіт у Маріуполі. Він наголосив, що вони служать війні, яка порушує міжнародне право.
«Це дуже очевидно у випадку з Knauf, тому що вони фактично цементують російську владу на окупованих територіях, зокрема у Маріуполі», ‒ підкреслив політик.
Численні російські олігархи вже потрапили під санкції за останні роки. Бударін не є одним з них.
«Із юридичної точки зору, є дуже вагома причина, щоб накласти санкції на цю людину, оскільки він робить дуже багато для зміцнення російської економіки. І Німеччина тут дуже сильно залучена», ‒ підсумував Вінклер.
Нагадаємо, у Офісі генпрокурора заявили, що наразі офіційно відомо про понад 11 тисяч загиблих у Маріуполі. Але там попереджають, що реальна цифра може виявитися більшою вдесятеро. Тим часом журналістка Наталія Діденко наголосила, що у тимчасово окупованому місті станом на серпень 2022-го були дані про загибель 87 тисяч людей. Йдеться про тих, у кого на момент смерті був паспорт або інший документ.
Водночас правозахисники говорять, що у центральній частині Маріуполя до середини травня 2022 року було пошкоджено 93% із 477 багатоповерхових житлових будинків, усі 19 лікарняних комплексів міста та 86 із 89 освітніх закладів.
Зруйнований росіянами Маріуполь майже два роки перебуває в окупації. До українського інформаційного простору потрапляє небагато інформації про життя його мешканців та функціонування інфраструктури. Втім, помітно, що Росія намагається створити картинку «відбудови» міста. На кістках.
Станом на кінець третього кварталу 2024 року Чехія відзначає позитивні тенденції у соціально-економічній інтеграції українських…
Сухопутна частина російського угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580…
Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…
Зміни у правилах бронювання з 1 грудня значно зміняться, тому отримати броню буде не так все й…
Удар міжконтинентальною ракетою по Дніпру був спробою Росії послати Україні та Заходу максимально потужний сигнал. Однак…
В Києві масштабують проєкт підготовки до зими в умовах нестачі електроенергії — встановлюють сонячні панелі…