В Європі анонсували план переозброєння з бюджетом €800 млрд

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час прес-конференції анонсувала план “Переозброєння Єропи”, який дозволить мобілізувати близько 800 млрд євро на оборонні витрати Європи та допомогу Україні.

“Ми живемо в епоху переозброєння. І Європа готова суттєво збільшити витрати на оборону як для того, щоб відповісти на короткострокову необхідність діяти, так і для підтримки України, а також для вирішення довгострокової потреби взяти на себе більше відповідальності за нашу власну європейську безпеку”, – сказала очільниця Єврокомісії.

Вона також додала, що надіслала цей план лідерам країн перед засіданням Європейської Ради, яке пройде 6 березня. Сам план пропонує використати всі фінансові важелі, які є у розпорядженні Європи, аби допомогти державам-членам оперативно збільшити витрати на оборонний потенціал зараз і протягом цього десятиріччя.

“У цьому плані є п’ять пунктів. Перша частина цього плану “Переозброїти Європу” полягає в тому, щоб розв’язати використання державного фінансування для оборони на національному рівні… Ми будемо пропонувати активувати національне положення про вихід із Пакту стабільності та зростання. Це дозволить державам-членам значно збільшити свої витрати на оборону, не запускаючи процедуру надмірного дефіциту”, – зазначила очільниця Єврокомісії.

Вона зазначила, що збільшення країн-членів ЄС інвестицій в оборону промисловість на на 1,5% ВВП дозволить створити фіскальний простір у розмірі близько 650 млрд. євро протягом чотирьох років. Ще один інструмент надасть додаткові 150 млрд євро позик державам-членам для інвестицій в оборону. 

“Йдеться про те, щоб витрачати краще і витрачати разом. І ми говоримо про пан’європейські сфери можливостей, як, наприклад, протиповітряна та протиракетна оборона, артилерійські системи, ракети та боєприпаси, безпілотники та системи боротьби з безпілотниками, а також для задоволення інших потреб, наприклад, від кібер-до військової мобільності. Це допоможе державам-членам об’єднати попит і купувати разом. І, звичайно, з цим обладнанням країни-члени можуть значно посилити свою підтримку Україні”, – додала фон дер Ляєн. 

Романчук Микола

Recent Posts

Яку суму доходу не потрібно декларувати у 2025 році

У 2025 році не всі доходи підлягають обов’язковому декларуванню. Законом визначено суми та обставини, за…

5 години ago

Податок на “заначку”: за гроші на рахунку тепер доведеться платити податок

В Україні використання карт для фінансових операцій та обміну подарунками є дуже популярною практикою. З…

5 години ago

Почали, але не пройшли всіх лікарів: як можуть покарати за переривання ВЛК

Військовозобов'язані українці, які порушують мобілізаційне законодавство, можуть бути притягнуті як до адміністративної, так і кримінальної…

5 години ago

Вода щогодини та тарифи як у Польщі: українців можуть перевести на погодинне водопостачання

Водоканали України на межі колапсу – борги за електроенергію становлять 11,5 мільярда гривень. Про це повідомив голова Союзу…

5 години ago

Українців стривожили податком на пенсію: кому доведеться платити

В Україні станом на 1 січня 2025 року налічувалося 10,3 мільйона українців, які отримують пенсії,…

5 години ago

Травневі морози вбили врожай: українці можуть залишитися без овочів і ягід

Незвично холодний травень цього року добряче нашкодив українським фермерам. Аграрії скаржаться, що через нічні заморозки вже…

5 години ago