Китай почав відмовлятися працювати з російськими банками

Китайські банки почали відмовлятися від роботи з російськими кредитними організаціями, які потрапили під нові санкції США, розповів гендиректор АТ «Перша Група» Олексій Порошин . За його словами, більшість банків КНР вже припинили відносини з ними.

Це підтвердив комерційний директор компанії Імпаю Рус Олексій Разумовський . Він повідомив, що багато банків, наприклад Bank of China, заблокували платежі з підсанкційних організацій. Попередження клієнтам про припинення прийому платежів також надіслав Bank of Kunlun, який російські імпортери часто використовували для оплати товарів.

21 листопада Мінфін США включив до SDN-листу Газпромбанк, а також понад 50 кредитних організацій, серед яких «Дом.РФ», ББР, Прімсоцбанк, «Сінара», «Траст», БКС Банк, «Ітуруп», «Центрокредит», «Кремлівський» та ін.

До січня, коли відбудеться інавгурація обраного президента США Дональда Трампа , жодних послаблень не буде, каже Порошін. При цьому він вважає, що навіть із приходом Трампа ситуація з платежами до Китаю значно не покращає.

Тим часом у Росії різко активізувалися китайські платіжні агенти, які пропонують складніші, а часом і сумнівні схеми для платежів до Китаю, розповідали учасники ринку The Moscow Times (TMT). За їхніми словами, частина агентів працюють за схемою карго — розплачуються в Китаї з постачальниками за документально і часто сумнівними, що не підтверджуються, з точки зору закону ланцюжками і ввозять товар до Росії за «сірими» схемами або взагалі контрабандою. Такі поставки неможливо контролювати, але після санкцій у листопаді іншого виходу немає, зазначали співрозмовники ТМТ.

Проблеми з платежами з Росії почалися ще 2022 року через санкції за війну в Україні. З грудня 2023 року банки з «дружніх» країн стали додатково посилювати підходи до роботи з російськими компаніями через указ президента США, згідно з яким іноземні банки можуть потрапити під обмеження за допомогу з угодами підсанкціонованим особам з Росії та сприяння поставкам російському ОПК. У липні 2024 року США посилили цей санкційний режим, включивши до визначення військово-промислової бази всі російські підсанкційні особи, зокрема банки.

Китайські банки обмежили розрахунки з Росією у грудні 2023 року. під санкціями. Також банки Китаю посилили перевірки платежів із Туреччини, Індії, ОАЕ та Гонконгу у пошуках «російського сліду».

Лисенко Катерина

Recent Posts

Марк Цукерберг хоче «активної ролі» в технологічній політиці Трампа

Американський мільярдер та засновник Meta Марк Цукерберг, який входить до топ-5 найбагатших людей світу, прагне…

4 години ago

Банки змінюють правила: кого перевірятимуть особливо ретельно

Українські банки посилили перевірку клієнтів у рамках впровадження міжнародних стандартів прозорості та безпеки фінансової системи.…

4 години ago

До Нового року вже повісток не буде: з’явилися важливі новини про мобілізацію

У період воєнного стану в Україні є категорії громадян, які не підлягають мобілізації з різних причин. Це…

4 години ago

У Росії дефіцит кадрів: роботу пропонують школярам

Найбільші російські продуктові мережі, зокрема X5 Group ("Пятерочка", "Перекресток"), "Ашан" та "Магнит", почали активно залучати…

4 години ago

Марін Ле Пен закликала Макрона піти у відставку

Лідерка французької партії "Національне об'єднання" Марін Ле Пен публічно закликала президента Франції Емманюеля Макрона залишити…

4 години ago

Махінації в сервісних центрах МВС: черги, дефіцит талонів і розкішні авто чиновників

У Міністерстві внутрішніх справ України анонсували масштабну перевірку Головного сервісного центру та його підрозділів після…

4 години ago