Китай почав відмовлятися працювати з російськими банками

Китайські банки почали відмовлятися від роботи з російськими кредитними організаціями, які потрапили під нові санкції США, розповів гендиректор АТ «Перша Група» Олексій Порошин . За його словами, більшість банків КНР вже припинили відносини з ними.

Це підтвердив комерційний директор компанії Імпаю Рус Олексій Разумовський . Він повідомив, що багато банків, наприклад Bank of China, заблокували платежі з підсанкційних організацій. Попередження клієнтам про припинення прийому платежів також надіслав Bank of Kunlun, який російські імпортери часто використовували для оплати товарів.

21 листопада Мінфін США включив до SDN-листу Газпромбанк, а також понад 50 кредитних організацій, серед яких «Дом.РФ», ББР, Прімсоцбанк, «Сінара», «Траст», БКС Банк, «Ітуруп», «Центрокредит», «Кремлівський» та ін.

До січня, коли відбудеться інавгурація обраного президента США Дональда Трампа , жодних послаблень не буде, каже Порошін. При цьому він вважає, що навіть із приходом Трампа ситуація з платежами до Китаю значно не покращає.

Тим часом у Росії різко активізувалися китайські платіжні агенти, які пропонують складніші, а часом і сумнівні схеми для платежів до Китаю, розповідали учасники ринку The Moscow Times (TMT). За їхніми словами, частина агентів працюють за схемою карго — розплачуються в Китаї з постачальниками за документально і часто сумнівними, що не підтверджуються, з точки зору закону ланцюжками і ввозять товар до Росії за «сірими» схемами або взагалі контрабандою. Такі поставки неможливо контролювати, але після санкцій у листопаді іншого виходу немає, зазначали співрозмовники ТМТ.

Проблеми з платежами з Росії почалися ще 2022 року через санкції за війну в Україні. З грудня 2023 року банки з «дружніх» країн стали додатково посилювати підходи до роботи з російськими компаніями через указ президента США, згідно з яким іноземні банки можуть потрапити під обмеження за допомогу з угодами підсанкціонованим особам з Росії та сприяння поставкам російському ОПК. У липні 2024 року США посилили цей санкційний режим, включивши до визначення військово-промислової бази всі російські підсанкційні особи, зокрема банки.

Китайські банки обмежили розрахунки з Росією у грудні 2023 року. під санкціями. Також банки Китаю посилили перевірки платежів із Туреччини, Індії, ОАЕ та Гонконгу у пошуках «російського сліду».

Лисенко Катерина

Recent Posts

Італія наблизилась до розкриття однієї з великих таємниць да Вінчі

Фахівці Міланського політехнічного університету виявили численні підземні ходи, розташовані під замком Сфорца. Про це повідомляє університет на своєму…

60 хв. ago

Після прийому цих ліків сідати за кермо не можна: вони є майже в кожній аптечці

Безпека на дорозі - це не тільки дотримання правил дорожнього руху, а й контроль над…

1 годину ago

Потужний імпульс класу М від Сонця досяг Землі: які це має наслідки

17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…

2 години ago

Головні недорогі новинки автомобілів 2025 року: хто виявився найкращим

Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…

3 години ago

Стали відомі рішення Трампа у перші години правління

Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…

4 години ago

Відстрочка та бронь від мобілізації не допоможе: ТЦК вже зачекалися

Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…

4 години ago