“Дика авантюра” провалилася: президенту Кореї загрожує імпічмент, – Sky News

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль оголосив воєнний стан в країні, але той був швидко скасований парламентом. Тепер президенту загрожує імпічмент. Про це в коментарі Sky News заявив експерт з далекосхідної політики та міжнародних відносин Джон Нільссон Райт.

За його словами, південнокорейський президент пішов на “дику авантюру”, намагаючись “вийти з політичного глухого кута”. На думку експерта, президент Юн зробив свою ситуацію “набагато, набагато складнішою, якщо не неможливою”.

“Я підозрюю, що найближчим часом будуть спроби усунути його від влади”, – сказав Нільссон Райт.

Він зауважив, що громадяни Південної Кореї були “приголомшені” новиною про оголошення воєнного стану, і дехто навіть вважав, що це “брехня”.

“На жаль, це все занадто реально, і нам доведеться подивитися, що станеться далі з точки зору здатності Національних зборів вжити негайних заходів”, – сказав аналітик.

В Південній Кореї оголосили воєнний стан: що відомо

Нагадаємо, увечері 3 грудня президент Республіки Кореї Юн Сок Йоль оголосив воєнний стан, звинувативши опозицію в організації “заколоту” та “спробі повалити вільну демократію”. У своїй промові він сказав, що робить крок, щоб “захистити вільну Республіку Корея від загроз північнокорейських комуністичних сил і викорінити безсоромні проКНДРівські антидержавні сили, які намагаються знищити свободу і щастя” народу Південної Кореї.

Юн, який став главою держави у 2022 році, перебував у постійній політичній війні з опозиційною Демократичною партією, яка більшістю у 170 місць контролює парламент. Також уряд Юна зіткнувся з падінням суспільного схвалення його дій.

Варто додати, що востаннє воєнний стан у Південної Кореї оголошували у 1980 році на тлі загальнонаціонального повстання на чолі зі студентським та профспілковим рухом. Результатом стало остаточне повалення військової диктатури і перехід країні на демократичний лад.

Конституція Республіки Корея справді надає президенту повноваження оголосити воєнний стан для усунення воєнної загрози або для захисту громадської безпеки. Однак парламент Південної Кореї має право вимагати скасування воєнного стану, як це сталося сьогодні. За такого сценарію президент зобов’язаний скасувати воєнний стан “без зволікання”. 

Голова опозиційної партії “Відродимо Корею” Чо Гук вже заявив, що непідкорення президента рішенню парламента про скасування воєнного стану вважатиметься злочином.

Романчук Микола

Recent Posts

Замість тимчасового прихистку: українців у Чехії попередили про важливі зміни

Українці, які знайшли притулок у Чехії через війну, тепер можуть отримати спеціальний дозвіл на довгострокове…

14 хв. ago

Загальна мобілізація в Україні: тепер не всі жінки зможуть виїхати за кордон

В умовах воєнного стану в Україні було запроваджено обмеження на поїздки за кордон для певних…

24 хв. ago

Українці можуть заробити понад 3000 євро на місяць: кого шукають австрійські роботодавці

Після початку повномасштабної війни 2022 року багато українців залишили свої домівки та виїхали за кордон.…

33 хв. ago

Гончаренко не добирає слів: нагадав Шмигалю про надвисоку зарплату Смілянського

Підвищення заробітних плат вчителям в Україні обговорюється уже давно. Однак поки це залишається на рівні…

41 хв. ago

До свят було дорого, а тепер – копійки: український ринок завалять дешевими яйцями

Українці можуть трохи видихнути: яйця в супермаркетах почали суттєво дешевшати. Наразі ціна нефасованих яєць категорії…

48 хв. ago

Трамп цього точно не пробачить: що утнув Путін

Президент США Дональд Трамп уперше прокоментував свою зустріч із Володимиром Зеленським у Ватикані. У заяві,…

57 хв. ago