Росіяни жирують на “гробові гроші”: купують квартири, авто і подорожі

Журналісти з’ясували, на що витрачають гроші з виплат на поховання загиблих російських солдатів їхні родичі. Часто цих коштів вистачає на купівлю нерухомості або розкішного автомобіля, повідомляє The New York Times.

На що витрачаються виплати за загиблих солдатів

За інформацією видання, російські сім’ї, які отримують “гробові гроші” за загиблих родичів на фронті, витрачають їх на різноманітні покупки: від квартир до подорожей за кордон. Ці виплати, що можуть сягати 150 тисяч доларів, здатні забезпечити родину житлом у багатьох містах Росії.

Деякі родичі навіть розповідали про витрати на пластичні операції, імплантати, нові зуби та розкішні автомобілі. Такі гроші перетворюються на “соціальний ліфт” для тих, хто в Росії йде на війну в умовах фінансової скрути.

Виплати як стимул для мобілізації

Іван Грек, директор Російської програми в Університеті Джорджа Вашингтона, стверджує, що такі виплати є головним стимулом для збіднілих чоловіків середнього віку вступати до армії. Багато з них мають невиплачені кредити та проблеми з алкоголем, тому вони бачать у військових грошах шанс змінити життя.

Російський солдат Артем, який згодом залишив службу, вважає, що близько 60% його підрозділу вступили до армії, щоб позбутися боргів. За його словами, більшість солдатів вербуються через фінансові труднощі, а не з патріотичних переконань.

Розкіш серед бідності: вплив “гробових” на регіони

Як зазначено в дослідженні Банку Фінляндії, виплати родинам загиблих змінюють обличчя російської глибинки. У бідних регіонах кількість банківських рахунків різко зросла, оскільки виплати від держави дали змогу місцевим жителям придбати те, що раніше було для них недосяжним.

Середня зарплата російських солдатів на фронті складає близько 210 тисяч рублів (приблизно 2100 доларів), що для мешканців малих міст і сіл є значною сумою. Бонус за підписання контракту часто дорівнює середньому річному доходу у країні.

“Соціальний ліфт” на війні

Житель Бурятії на ім’я Аян розповів, що для багатьох у його регіоні ці виплати – єдина можливість покращити своє життя. В умовах, коли інші джерела доходів майже відсутні, військова служба стає для них шансом на краще життя.

Останнім часом призовні плакати по всій Росії все більше акцентують увагу на фінансових вигодах військової служби, а не на патріотизмі. Це явище стало помітним і на передвиборчих плакатах, де все частіше фігурують великі суми грошей, що обіцяються за участь у бойових діях.

Деякі експерти сумніваються в тому, що виплати російським військовослужбовцям є стійкими, зазначили у виданні. За словами аналітиків, на зарплати, а також виплати за поранення або смерть військових щорічно йде щонайменше 7,5% федеральних витрат.

Коломієць Надія

Recent Posts

Росія окупувала ще одне село в Донецькій області – DeepState

Загарбницькі війська Російської Федерації захопили українське селище Степанівка. Воно розташоване в Краматорському районі Донецької області, повідомляє у…

3 хв. ago

В Україні готують нововвведення для мобілізації

Заступник міністра оборони з питань цифровізації Катерина Чорногоренко розповіла, що планується внести правки до законодавства,…

15 хв. ago

Рустем Умєров заробив понад мільйон гривень: що відомо про зарплату міністра оборони

Міністр оборони України Рустем Умєров, який очолив відомство у вересні 2023 року, за січень–жовтень 2024…

22 хв. ago

Скандальний  закон про дрова: до кого можуть прийти з перевірками

Закон №9665, який посилює відповідальність за зберігання дров без документів, стосуватиметься лише тих, хто рубає та краде…

27 хв. ago

Вибори в США: хто переможе у президентських перегонах

Сьогодні, 5 листопада, у США відбуваються президентські вибори. Вирішальними стануть результати у кількох окремих "хитких"…

39 хв. ago

Штрафи за мову у школах: МОН роз’яснило новий законопроект про українізацію освіти

Законопроект №12086, який нещодавно було представлено у Верховній Раді, викликав резонанс в Україні. Він спрямований…

40 хв. ago