Концентрація забруднюючих речовин у повітрі другого за величиною міста Пакистану, Лахора, досягла історичного максимуму. Про це повідомляє портал Phys.org з посиланням на інформаційне агентство Agence France-Presse (AFP).
Вже кілька днів мегаполіс з населенням в 14 мільйонів чоловік оповитий густим смогом від вихлопних газів, диму від спалювання сільськогосподарських відходів і туману.
За даними міжнародної служби моніторингу якості повітря IQAir, індекс якості повітря в Лахорі досяг рекордної позначки – 1067, що в 300 разів перевищує безпечний рівень, рекомендований Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ).
Вимірювання показали, що концентрація шкідливих для здоров’я мікрочастинок PM2.5 піднялася до піку 610 , що більш ніж у 40 разів перевищує допустиму межу в 15.
За даними ВООЗ, тривале перебування на брудному повітрі провокує інсульти, рак легенів, хвороби дихальних шляхів і серця.
Попередні дослідження показали, що забруднення повітря в Лахорі скорочує середню тривалість життя його жителів в середньому на 7,5 років.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…