Російські опозиціонери Ілля Яшин та Володимир Кара-Мурза, яких виміняли у російських терористів на диверсантів, шпигунів та вбивць, розкритикували обміни ув’язненими. Так, вони заявили, що не давали згоди на обмін себе. А практика обмінів, мовляв, спонукає російського диктатора Володимира Путіна брати більше заручників.
Про це обидва заявили на пресконференції, яку колишні політв’язні Кремля давали у Німеччині після свого звільнення. Зокрема, Яшин розвоювався до того, що заявив, що відмовився залишати Росію.
“Я публічно просив не включати мене до жодних обмінних списків. Я відмовився залишати Росію, розуміючи себе як патріота та громадянина, чиє місце в Росії, хай навіть у в’язниці. За кілька днів до обміну до мене прийшов начальник колонії та запропонував написати прохання про помилування. Я відмовився”, – заявив він.
Яшин також заявив, що його нібито вмовляло керівництво служби виконання покарань Смоленської області, а коли він відмовився писати прохання про помилування – його обманом вивезли до СІЗО “Лефортово” у Москві. Там він написав заяву про відмову від обміну, але її проігнорували. Аналогічні заяви написав Кара-Мурза, але їх теж проігнорували.
Яшин та Кара-Мурза розкритикували практику обміну ув’язненими між російськими терористами та західними державами. На їхню думку, це мотивує Кремль “брати нових заручників, множити кількість політв’язнів”.
1 серпня в Анкарі відбувся обмін 26 ув’язненими з семи країн: Росії, Білорусі, США, Німеччини, Польщі, Словенії та Норвегії. За даними турецьких ЗМІ, у рамках обміну до Росії повернули 10 осіб, до Німеччини – 13, до США – трьох.
Серед тих, кого звільнили в рамках обміну, були колишній морпіх Пол Вілан, журналіст The Wall Street Journal Еван Гершковіч, політик Володимир Кара-Мурза та журналістка Радіо Свобода Алсу Курмашова. Також підтверджено звільнення інших російських ув’язнених: Лілії Чанишевої, Кевіна Ліка, Олега Орлова та Саші Скочиленко. Туреччина офіційно підтвердила обмін 26 ув’язненими, які утримувалися у в’язницях семи різних країн – США, Німеччини, Польщі, Словенії, Норвегії, Росії та Білорусі.
Нагадаємо, що у Білому домі підтвердили, що Навальний був частиною угоди про обмін ув’язненими з Росією, але не дожив до її реалізації. Опозиційний російський політик мав бути звільненим 1 серпня, повідомив радник з національної безпеки президента США, однак, на жаль, він помер, додав Джейк Салліван.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…