У 2024 році сукупні статки 500 найбагатших людей світу становили 10 трильйонів доларів, а очолили список мільярдерів Ілон Маск, Марк Цукерберг і Дженсен Хуанг.
За даними Bloomberg, невпинне зростання акцій американських технологічних компаній відіграло ключову роль у збільшенні статків цієї трійці, а також статків Ларрі Еллісона, Джеффа Безоса, Майкла Делла та співзасновників Google Ларрі Пейджа і Сергія Бріна. Лише ці вісім технологічних титанів цього року заробили понад 600 мільярдів доларів, що становить 43% від приросту в 1,5 трильйона доларів серед 500 найбагатших людей, які відстежуються в Індексі мільярдерів Bloomberg Billionaires Index, передає Укрінформ.
Тісні стосунки Маска – так званого першого приятеля обраного президента Дональда Трампа після безпрецедентної підтримки його передвиборчої кампанії – допомогли збільшити вартість його компаній, зокрема Tesla Inc., SpaceX та xAI. Це збільшило його статки до $442,1 млрд, що на $213 млрд більше, ніж на початку року. Розрив у 237 мільярдів доларів між ним і Безосом на 17 грудня став найбільшим за всю історію розривом між першою і другою позиціями в індексі багатства Bloomberg.
В цілому, найбагатші люди світу отримали вигоду від фондового ринку, який перевершив очікування у 2024 році. Індекс S&P 500 до понеділка зріс на 24% завдяки невеликій групі акцій, яку називають “Чудовою сімкою”, включаючи Tesla Маска, Meta Platforms Цукерберга та Nvidia Хуанга, на які припадає більш як половина зростання фондового індексу.
Загальна вартість статків мільярдерів станом на кінець грудня становила 9,8 трильйона доларів. Згідно з даними Світового банку, їхні статки за розміром схожі на минулорічний сукупний ВВП Німеччини, Японії та Австралії.
Переможцями року видання назвало:
Дональда Трампа: статки новообраного президента злетіли до рекордно високого рівня, чому сприяли показники його мажоритарної частки в Trump Media & Technology Group Corp. Незважаючи на те, що минулого кварталу компанія DJT зазнала збитків у розмірі $19,2 млн, цього року її ринкова вартість зросла на 95% і становить понад $7 млрд.
Дженсена Хуанга: генеральний директор Nvidia Хуанг став одним з найбільших індивідуальних переможців буму ШІ, додавши цього року 76 мільярдів доларів до своїх статків. У 2024 році акції Nvidia майже потроїлися, а в червні вона вперше стала найдорожчою компанією у світі.
Марка Цукерберга: Незважаючи на антимонопольний штраф у розмірі $841 млн від ЄС та сумніви інвесторів щодо багатомільярдних інвестицій компанії у сфері штучного інтелекту, генеральний директор Meta додав $81 млрд до своїх статків цього року, коли акції Meta зросли майже на 70%.
З 2025 року українське законодавство щодо мобілізації передбачає кілька важливих змін. Усі чоловіки віком від…
Недавнє дослідження, опубліковане в Nature Microbiology, показує, що вживання кави може вплинути на здоров’я вашого кишечника. Ця новина своєчасна, оскільки…
Через війну, яку розпочала РФ, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. В цей період,…
Смартфони сьогодні стали незамінним атрибутом нашого повсякденного життя. Однак, навіть якщо ви використовуєте свій телефон…
З початку 2025 року Польща суттєво спростила процедуру отримання громадянства для іноземців, зокрема для громадян…
Бренд Withings представив у рамках виставки CES 2025 цікаву концепцію в галузі медичних технологій під назвою Omnia.…