Ув’язнення та тортури понад півстоліття: 88-річного чоловіка раптово виправдали

88-річний Івао Хакамада, який провів майже 50 років у камері смертників у Японії, був нарешті виправданий. 26 вересня суд визнав, що докази проти нього було сфабриковано. Ця подія стала однією з найгучніших судових справ у країні.

Все почалося ще 1968 року, коли Хакамаду звинуватили у страшному злочині: вбивстві його начальника, його дружини та двох дітей. Про це повідомляє ВВС.

Влада стверджувала, що він зарізав усю родину, підпалив їхню хату і вкрав 200 000 єн. Івао заперечував свою провину, але після довгих і жорстких допитів, які тривали по 12 годин на день, зізнався у злочині. Пізніше він розповів, що це зізнання було вибите з нього під тиском.

Івао Хакамада / фото: Death Penalty News

Суддя виніс вердикт, засудивши його до страти, і Хакамада потрапив у камеру смертників. Одним із ключових доказів проти нього став одяг, який знайшли через рік після арешту. Вона була забруднена кров’ю, і слідчі заявили, що це є доказом провини Хакамади.

Але його адвокати почали сумніватися: ДНК на одязі не збігалася з ним, а плями крові виглядали так, ніби їх спеціально підлаштували. Вони наполягали, що поліція могла сфабрикувати докази.

У 2014 році, після довгих суперечок, суддя погодився з цими доводами та звільнив Івао з в’язниці, давши можливість провести повторний судовий розгляд. Але навіть після цього справа тривала ще кілька років. Лише 2023 року суд остаточно визнав Хакамаду невинним. Виявилося, що кров на одязі залишилася червоною, хоча мала потемніти за стільки років, що й підтвердило підробку.

Хідеко Хакамада / фото: The Guardian

Ця новина стала величезним полегшенням для родини Хакамади, особливо для його 91-річної сестри Хідеко, яка боролася десятиліттями за його звільнення. Вона була безмірно щаслива, коли почула слова “невинний” у суді, і не могла стримати сліз.

За ці десятиліття, проведені в очікуванні страти в поодинокій камері, здоров’я Івао сильно постраждало. Зараз він живе зі своєю сестрою, але роки в камері смертників залишили тяжкий слід на його психіці.

Цікаво, що смертні вироки в Японії – рідкість, і випадки повторного судового провадження відбуваються теж вкрай рідко. Історія Хакамади стала лише п’ятим таким випадком у країні за весь повоєнний час.

Романчук Микола

Recent Posts

Нардеп заявив про постійні скарги військових на хабарі й корупцію в армії

Голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань порушення законодавства у Міноборони та ЗСУ Ганна…

2 хв. ago

Тепер усе по-новому: ТЦК переходить на ручний режим надання відстрочок – перевірять кожного

Верховна Рада України нещодавно продовжила воєнний стан і загальну мобілізацію до 7 лютого 2025 року.…

9 хв. ago

У Парижі знайшли “таємну дочку Путіна”, – ЗМІ

Єлизавета, 21-річна позашлюбна дочка Путіна, живе в Парижі, просить називати себе Луїзою і отримала французький…

18 хв. ago

ЗСУ зазнають великих втрат: у Третій штурмовій назвали ключову причину

Проблема з тим, що ЗСУ втрачає багато людей на війні, криється в їхній не завжди…

27 хв. ago

Що залишиться від столиці, якщо Путін влупить “Орешником” по Хрещатику

Один удар гіперзвуковою балістичною ракетою "Орешник" з ядерним зарядом здатний повністю знищити Київ. З такою…

35 хв. ago

Призначення пенсії за віком: скільки потрібно мати стажу у 2024 році

Попри війну, яку розпочала Росія, українці продовжують отримувати пенсії та звертатися за їх призначенням. Кожного року в…

40 хв. ago