У РФ “хвиля арештів” учених, пов’язаних із розробкою гіперзвукових ракет, – WSJ

У Росії відтоді, як Путін презентував гіперзвукову ядерну зброю 2018 року, спостерігається “хвиля арештів” учених. У зв’язку з цим для декого ідея продовження відповідних досліджень зараз дуже ризикована, і це гальмує потенційний прогрес Росії, пише The Wall Street Journal.

Як зазначив керівник програми підтримки політв’язнів у російській правозахисній організації “Меморіал” Сергій Давідіс, у Росії панує “шпигуноманія”.

Вказується, що за останні шість років у Росії заарештували щонайменше дюжину вчених. Багато з них проводили дослідження в галузі високошвидкісної аеродинаміки або гіперзвуку. При цьому кількох людей було затримано після участі в дослідженнях з іншими країнами, які сама ж РФ і схвалила. Інші працювали над проектами, пов’язаними з оборонним сектором або ж були пов’язані з базовими науковими дослідженнями, пише видання.

У WSJ акцентували, що гіперзвукові ракети є одним з улюблених проєктів Путіна, і це одна з небагатьох галузей, у яких РФ може претендувати на світове лідерство.

За словами аналітиків, Путін переживає, що інформація про ці ракети може потрапити у відкритий доступ, і, судячи з усього, затримують учених, які допомагали їх проектувати, додали в газеті. Зазначається, що більша частина заарештованих – це вчені похилого віку, які зробили визначну кар’єру, і це свідчить про зростаючу параною Кремля, а також може призвести до непередбачуваних наслідків.

“Поки інші дослідники чекають на суд, багато вчених уже занадто бояться проводити значущі дослідження, щоб їх теж не заарештували”, – резюмували у виданні.

Романчук Микола

Recent Posts

В Одесі працівники ТЦК брали «штурмом» автомобіль: водій провіз одного з них на капоті

В Одесі трапився інцидент між співробітниками територіального центру комплектування (ТЦК) та водієм, якого вони намагались…

11 хв. ago

Реальний прожитковий мінімум в Україні втричі більший, ніж закладений у бюджет, — Підласа

Під час розрахунків бюджету від категорії "прожитковий мінімум" варто відмовитися взагалі. Таку думку "Інтерфакс-Україна" висловила голова бюджетного…

20 хв. ago

Учені закликають терміново летіти до Урана: супутники крижаної планети можуть бути населені

Останні два роки вчені наполягають на тому, щоб NASA або інші космічні агентства відправили дослідницьку…

31 хв. ago

Створено вітряну електростанцію для виробництва енергії майбутнього: вистачить на тисячоліття

Найперша велика морська вітряна електростанція в США, Vineyard Wind 1, має забезпечити електроенергією понад 400…

40 хв. ago

Втрата Вугледара породжує питання до стратегії Києва, – WELT

Захоплення Вугледара наразі дає сумнівні вигоди Росії, враховуючи ціну, за яку було здобуто це місто. Але…

48 хв. ago

Мобілізація в жовтні: на кого з нетерпінням чекає ТЦК

У травні 2024 року було ухвалено законопроєкт № 10449, який вніс значні зміни до закону…

50 хв. ago