В українців за кордоном вилучили 430 дітей. З них вдалося повернути 65. Найбільше випадків, коли дітей забирали від українських батьків, було у Німеччині.
Про це повідомляє “Радіо Свобода” з посиланням на Національну соціальну сервісну службу України. Так, у Німеччині в українців вилучили 122 дитини, в Польщі – 39. У Норвегії та Іспанії з українських сімей забрали по 20 дітей.
Голова Нацсоцслужби Василь Луцик каже, що дітей можуть забрати від батьків через незнання законодавства країни, де проживає сім’я, або через різний підхід у вихованні. Він пояснив, що українські батьки можуть голосно сварити дитину на вулиці або відправити саму до школи, хоча їй ще немає 10 років. Це все звично в Україні, але заборонено в багатьох країнах Європи.
Проте, як зазначив голова Нацсоцслужби, бувають об’єктивні причини, наприклад проблеми зі здоров’ям у батьків, зокрема психічні. У таких випадках Нацсоцслужба шукає в Україні родичів або законних представників, які готові поїхати та забрати дитину.
Так, з жовтня 2024 року українські родини з дітьми, які вимушено переїхали до Польщі після початку повномасштабного вторгнення, зможуть розраховувати на додаткову фінансову підтримку. Ця нова програма допомоги має на меті полегшити адаптацію та забезпечити більш стабільне життя українських біженців у Польщі.
Також у Польщі з 1 вересня 2024 року всі українські діти, які зараз через війну перебувають у країні, будуть зобов’язані піти до місцевих шкіл. Відповідний закон прийняв уряд ще у травні. Відтак з 1 вересня за парти сядуть 80 тисяч нових учнів, які є громадянами України й перебувають під захистом Польщі.
А в травні в німецькому Бонні відкрилася перша українська гімназія. Поки триватиме перехідний період, діти будуть навчатися на вихідних. Загалом майже 40 українських та німецьких педагогів навчатимуть школярів всіх класів.
В Україні підвищення військового збору з 1,5% до 5% вплине на збори на банківські депозити, що…
Британський король Чарльз ІІІ 14 листопада відзначає 76-річчя. З цього приводу пресслужба монаршої родини показала святковий портрет іменинника. На…
Здається, українські біженці знайшли не просто прихисток у Польщі, а й справжню фінансову можливість. У…
Міністерство оборони взялося за масштабну «чистку» військово-лікарських комісій (ВЛК). Разом із працівниками військкоматів під перевірки…
Народному депутату України Євгенію Шевченку у четвер, 14 листопада, повідомили про підозру у державній зраді.…
Євген Дикий, який називає себе військовим експертом, в ефірі Radio NV розповів про ситуацію з мобілізацією в…