В українських біженців за кордоном вилучили 430 дітей: в якій країні випадків найбільше

В українців за кордоном вилучили 430 дітей. З них вдалося повернути 65. Найбільше випадків, коли дітей забирали від українських батьків, було у Німеччині.

Про це повідомляє “Радіо Свобода” з посиланням на Національну соціальну сервісну службу України. Так, у Німеччині в українців вилучили 122 дитини, в Польщі – 39. У Норвегії та Іспанії з українських сімей забрали по 20 дітей.

Голова Нацсоцслужби Василь Луцик каже, що дітей можуть забрати від батьків через незнання законодавства країни, де проживає сім’я, або через різний підхід у вихованні. Він пояснив, що українські батьки можуть голосно сварити дитину на вулиці або відправити саму до школи, хоча їй ще немає 10 років. Це все звично в Україні, але заборонено в багатьох країнах Європи.

Проте, як зазначив голова Нацсоцслужби, бувають об’єктивні причини, наприклад проблеми зі здоров’ям у батьків, зокрема психічні. У таких випадках Нацсоцслужба шукає в Україні родичів або законних представників, які готові поїхати та забрати дитину.

Допомога біженцям з дітьми

Так, з жовтня 2024 року українські родини з дітьми, які вимушено переїхали до Польщі після початку повномасштабного вторгнення, зможуть розраховувати на додаткову фінансову підтримку. Ця нова програма допомоги має на меті полегшити адаптацію та забезпечити більш стабільне життя українських біженців у Польщі.

Також у Польщі з 1 вересня 2024 року всі українські діти, які зараз через війну перебувають у країні, будуть зобов’язані піти до місцевих шкіл. Відповідний закон прийняв уряд ще у травні. Відтак з 1 вересня за парти сядуть 80 тисяч нових учнів, які є громадянами України й перебувають під захистом Польщі. 

А в травні в німецькому Бонні відкрилася перша українська гімназія. Поки триватиме перехідний період, діти будуть навчатися на вихідних. Загалом майже 40 українських та німецьких педагогів навчатимуть школярів всіх класів.

Ольга Степанова

Recent Posts

Алкоголь, від якого варто відмовитися взимку: які ризики виникають

Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…

4 години ago

Популярна столиця Європи введе податок для туристів: скільки доведеться заплатити

У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…

4 години ago

До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов’язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК

Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…

5 години ago

Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами

Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…

5 години ago

Нові тарифи на газ та доставку: який “сюрприз” готує комуналка у 2025 році

Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…

5 години ago

Студентів, які не складуть іспит з базової загальновійськової підготовки, відрахують з ВНЗ

З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…

5 години ago