Польща підвищує мінімальну зарплату: скільки зароблятимуть українці у цій країні у 2025 році

В Польщі затвердили пропозиції щодо рівня мінімальної зарплати та погодинної ставки на 2025 рік. З 1 січня 2025 року очікується, що мінімальна місячна зарплата в країні становитиме 4626 злотих брутто. Це на 7,6% більше, ніж у 2024 році. Ці зміни торкнуться понад 3,1 мільйона працівників в Польщі, які отримують мінімальну заробітну плату, серед яких є й українці.

Як повідомляють фахівці міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal,  у червні польський уряд ухвалив пропозиції щодо мінімальної зарплати та мінімальної погодинної ставки на 2025 рік. Згідно з ними, з січня 2025 року найнижча заробітна плата складатиме 4626 злотих брутто (до оплати податків). При цьому мінімальна погодинна ставка становитиме 30,20 злотих брутто.

Згідно з законодавством Польщі, мінімальна заробітна плата щорічно переглядається та не може бути нижчою за прогнозований рівень інфляції. За оцінками польського уряду, у 2025 році мінімальну заробітну плату отримуватимуть понад 3,1 мільйона працівників в Польщі.

Важливо зазначити, що якщо в першому кварталі року мінімальна зарплата не сягає половини середньої заробітної плати по країні, у другій половині року її зростання буде вище, ніж прогнозувалося спочатку. Цей механізм гарантує, що мінімальна заробітна плата в Польщі залишається на гідному рівні та відповідає поточній економічній ситуації.

Як збільшувалася мінімальна зарплата в Польщі у 2024 році

З 1 січня 2024 року мінімальна заробітна плата зросла до 4242 злотих брутто. Це перше підвищення мінімальної заробітної плати в цьому році. Традиційно друге зростання відбувається влітку – з 1 липня виплати щомісяця мають становити 4300 злотих. Мінімальна погодинна заробітна плата з 1 січня 2024 року зросла до 27,70 злотих за годину, а з 1 липня становить 28,10 злотих за годину (брутто – тобто до сплати податків).

Допомога біженцям з України

З 1 липня 2024 року, у Польщі змінилися положення закону про допомогу громадянам України. Продовжено легальність перебування для українців, введено нові регуляції щодо інструментів підтримки осіб, які перебувають під тимчасовим захистом. Це зумовлено необхідністю адаптації законодавства до сучасних викликів, які відрізняються від тих, що були у 2022 чи навіть 2023 роках.

Відтепер проживання воєнних біженців можливе лише в об’єктах колективного проживання, що організовані за розпорядженням воєвод. Таким чином, завершено період, протягом якого виплачувалася грошова допомога за проживання та харчування громадян України у приватних приміщеннях.

Крвм того, з 1 вересня 2024 року для дітей з України почнеться обов’язкове навчання в школі з отриманням допомоги 800 плюс. Приблизно 75 тисяч українських дітей, ймовірно, не були відправлені до польських шкіл. За словами заступника міністра освіти Польщі Джоанни Мухи, причиною такого рішення часто була впевненість батьків чи опікунів, що вони дуже скоро повернуться в Україну.

Нагадаємо, Сейм Польщі 22 травня прийняв без поправок зміни до закону про допомогу українцям, які передбачають, зокрема, продовження легального перебування українських біженців до 30 вересня 2025 року, а також пов’язане з цим зобов’язання виплати допомоги на дітей 800 + з обов’язком навчання. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Звуки, що змінюють наше життя: коли музика допомагає і шкодить людині

Музика є невід'ємною частиною повсякденного життя, супроводжуючи нас у різних ситуаціях, наприклад, під час поїздок…

12 хв. ago

Нові ліміти на грошові перекази: Ощадбанк порадив, як обійти обмеження

З жовтня 2024 року в Україні набули чинності нові ліміти на грошові перекази, встановлені Національним…

21 хв. ago

Без згоди не заберуть: хто має імунітет від мобілізації

Під час воєнного стану в Україні діє загальна мобілізація, однак законодавством визначено, що деякі категорії…

30 хв. ago

У Києві гряде мостопад?: скільки часу залишилося мостам Метро і Патона

У Києві знову заговорили про аварійність мостів Метро та Патона. Експерти стверджують, що вони можуть впасти у…

39 хв. ago

“Вони врятують цю країну”: Залужний пояснив, чому не можна знижувати мобілізаційний вік

Україна не повинна знижувати мобілізаційний вік, якщо в цьому немає критичної потреби. В іншому випадку…

50 хв. ago

Пенсія у 63 роки: що потрібно знати про терміни звернення за виплатами

Пенсійний фонд України відповів на питання, що часто ставиться, про призначення пенсії за віком. Про…

59 хв. ago