У Польщі хочуть посилити правила для українських біженців: що може змінитися

У Польщі планують продовжити тимчасовий захист українських біженців, але водночас запровадити для них суворіші правила. Якщо рішення буде ухвалено, українці не зможуть їздити в Україну і проходитимуть ретельні перевірки.

Згідно з правилами, що діють у польських воєводствах, українські біженці можуть перебувати країні і користуватися наданими їм пільгами до 30 червня. Але зараз МВС Польщі разом із місцевими адміністраціями розглядають продовження тимчасового захисту до 4 березня 2025 року та водночас зміну правил для українців. Про це повідомили у польському виданні “kresy.pl” з посиланням на Dziennik Gazeta Prawna.

Одна зі змін може торкнутися права на легальне проживання у країні. Пропонується позбавляти цього права тих біженців, котрі хоча б на один день виїжджали в Україну (хоча зараз українці можуть залишати територію Польщі на 30 днів). Вважається, що це завадить зловживанню виплатами.

Як зазначає любуський воєвода, якщо українські громадяни часто кудись їздять, це говорить про те, що вони не перебувають у складній ситуації, але користуються наданою їм допомогою.

Водночас стало відомо, що у кожному воєводстві ведеться окремий реєстр виплаченої українцям допомоги. І це нібито дає можливість біженцям теоретичну можливість отримувати допомогу одразу у кількох регіонах. У зв’язку із цим хочуть створити єдиний реєстр.

Воєводи також виступають за відміну одноразової допомоги розміром у 300 злотих новоприбулим. Вони пояснюють це тим, що спочатку ідея видачі такої допомоги полягала у підтримці людей, які змушені були раптово залишити рідну країну, щоб урятуватися від війни. А, за їхніми словами, українці, які прибувають зараз, не належать до цієї категорії.

Нові правила можуть торкнутися і біженців, які мають заборгованість із виплат. Тобто українці, які не виконують зобов’язань щодо покриття половини витрат на харчування та проживання в центрах розміщення, можуть втратити виплати. У країні також закликають посилити систему пільг для інвалідів, неповнолітніх та хворих.

Ольга Степанова

Recent Posts

Схоже на казку: експерти назвали італійське місто, яке варто відвідати в жовтні

Якщо вам не пощастило отримати відпустку влітку, це не означає, що відпустка у жовтні не…

2 хв. ago

Зарплати українців зменшаться: вирахують в жовтні заднім числом

Народний депутат Ярослав Железняк заявив, що законопроєкт, який передбачає підвищення податків та військового збору, набуде…

8 хв. ago

Замість 900 гривень — 15 000 $: у Києві евакуатор “вдало” доставив автівку порушника, авто майже вщент

У Києві чоловіка оштрафували за паркування та евакуювали авто, але під час розвантаження, машину пошкодили, і збитки…

17 хв. ago

Війна стане ще більше “справою бідних”: без шансу на бронь та підтримку

Третій рік повномасштабного конфлікту приніс Україні чимало викликів: бізнеси страждають від нестачі робочої сили, а…

25 хв. ago

Чому в машині неприємно пахне та як це виправити: поради від експертів

Часто автомобілі можуть ламатися, однак інколи машина може видавати неприємний запах, який незрозуміло, звідки виникає. Експерти організації…

42 хв. ago

Які пальта носити восени 2024 року: сучасні тренди, які підкорюють модниць

У гардеробі кожної модниці має бути декілька варіантів верхнього одягу, які можна носити в залежності…

50 хв. ago