У Польщі хочуть посилити правила для українських біженців: що може змінитися

У Польщі планують продовжити тимчасовий захист українських біженців, але водночас запровадити для них суворіші правила. Якщо рішення буде ухвалено, українці не зможуть їздити в Україну і проходитимуть ретельні перевірки.

Згідно з правилами, що діють у польських воєводствах, українські біженці можуть перебувати країні і користуватися наданими їм пільгами до 30 червня. Але зараз МВС Польщі разом із місцевими адміністраціями розглядають продовження тимчасового захисту до 4 березня 2025 року та водночас зміну правил для українців. Про це повідомили у польському виданні “kresy.pl” з посиланням на Dziennik Gazeta Prawna.

Одна зі змін може торкнутися права на легальне проживання у країні. Пропонується позбавляти цього права тих біженців, котрі хоча б на один день виїжджали в Україну (хоча зараз українці можуть залишати територію Польщі на 30 днів). Вважається, що це завадить зловживанню виплатами.

Як зазначає любуський воєвода, якщо українські громадяни часто кудись їздять, це говорить про те, що вони не перебувають у складній ситуації, але користуються наданою їм допомогою.

Водночас стало відомо, що у кожному воєводстві ведеться окремий реєстр виплаченої українцям допомоги. І це нібито дає можливість біженцям теоретичну можливість отримувати допомогу одразу у кількох регіонах. У зв’язку із цим хочуть створити єдиний реєстр.

Воєводи також виступають за відміну одноразової допомоги розміром у 300 злотих новоприбулим. Вони пояснюють це тим, що спочатку ідея видачі такої допомоги полягала у підтримці людей, які змушені були раптово залишити рідну країну, щоб урятуватися від війни. А, за їхніми словами, українці, які прибувають зараз, не належать до цієї категорії.

Нові правила можуть торкнутися і біженців, які мають заборгованість із виплат. Тобто українці, які не виконують зобов’язань щодо покриття половини витрат на харчування та проживання в центрах розміщення, можуть втратити виплати. У країні також закликають посилити систему пільг для інвалідів, неповнолітніх та хворих.

Ольга Степанова

Recent Posts

Алкоголь, від якого варто відмовитися взимку: які ризики виникають

Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…

12 хв. ago

Популярна столиця Європи введе податок для туристів: скільки доведеться заплатити

У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…

22 хв. ago

До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов’язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК

Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…

29 хв. ago

Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами

Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…

36 хв. ago

Нові тарифи на газ та доставку: який “сюрприз” готує комуналка у 2025 році

Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…

45 хв. ago

Студентів, які не складуть іспит з базової загальновійськової підготовки, відрахують з ВНЗ

З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…

54 хв. ago