Культовий роман Джона Толкіна “Володар перснів” продовжує надихати митців, творців та архітекторів в усьому світі. Нещодавно оголосили про нову туристичну розробку для Акабської затоки – і проєкт підозріло нагадує мотиви популярної екранізації.
У рамках надзвичайно суперечливого проєкту мега-міста NEOM лідери Саудівської Аравії оприлюднили плани Siranna – нового готелю у формі шестикутної колони з 65 номерами та 35 приватними резиденціями. Деталі розповіло видання Mirror.
Шанувальники світу “Володаря перснів” швидко помітили схожість будівлі з Мінас-Тірітом – біла фортеця, огороджена стінами, височіє над курними рівнинами та вбудована в гору.
“Siranna є прикладом безкомпромісних зусиль NEOM створити простори в природі, які підтримують стале життя в майбутньому та плекають креативність, пропонуючи при цьому неперевершений досвід гостинності класу люкс”, – йдеться у повідомленні на сайті NEOM.
Окрім оригінального дизайну, готель матиме пляжний клуб, оздоровчий центр і спа-центр.
Спроектований Вудсом Баготом, навколишній ландшафт Сіранни включає скелі та природні стежки.
Хоча точна вартість надзвичайно амбітного готелю не була оприлюднена, проєкт NEOM оцінюється в суму від 1 до 1,5 трлн доларів. Це більше, ніж величезний державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії, який становив 925 мільярдів доларів станом на липень цього року.
“Оскільки NEOM вступає в новий етап реалізації, нове керівництво забезпечить операційну безперервність, гнучкість і ефективність відповідно до загального бачення та цілей проєкту”, – зазначено в заяві Neom.
Загалом проект NEOM має містити 10 регіонів, включаючи портове місто у формі восьмикутника під назвою Оксагон, дзеркальний мега-місто The Line і острівний курорт під назвою Sindalah.
Протягом останніх місяців проєкт постійно критикували через порушення прав людини. Правозахисна організація ALQST повідомила, що 21 000 робітників загинули відтоді, як у 2016 році в Саудівській Аравії розпочався більш широкий проєкт Vision 2030.
У жовтні документальний фільм ITV під назвою “Kingdom Uncovered: Inside Saudi Arabia” також стверджував, що близько 100 000 людей зникли безвісти з моменту запуску планів Vision 2030. За даними Reuters, керівники проєкту працювали в надзвичайно стислі терміни, але все ж довелося зіткнутися з певними затримками.
На початку цього року експерти Ради ООН з прав людини висловили тривогу щодо питань страт робітників. Саудівська Аравія спростувала ці звинувачення, а наслідний принц Мохаммед бін Салман, правитель Королівства, пообіцяв витратити трильйони на покращення міжнародного іміджу країни.
Є кілька простих, проте ефективних способів захистити взуття від дощу та снігу. Як захистити взуття…
Сьогодні в Україні запрацював новий порядок бронювання від мобілізації. Тепер весь процес проходитиме в електронному…
Газовики попередили побутових споживачів про штрафи та відключення газопостачання. За які порушення можуть суворо покарати,…
29 листопада король Нідерландів Віллем-Александр та його родина – дружина королева Максима разом із доньками – принцесами Амалією, Алексією та Аріаною –…
Голлівудський актор і режисер Шон Пенн припинив приховувати роман із молодшою на 34 роки відомою акторкою з Молдови Валерією…
Зима - це не лише сезон гарячого чаю, пухнастих шарфів, а й чудовий час для…