У Саудівській Аравії хочуть побудувати готель, схожий на місто із “Володаря перснів”

Культовий роман Джона Толкіна “Володар перснів” продовжує надихати митців, творців та архітекторів в усьому світі. Нещодавно оголосили про нову туристичну розробку для Акабської затоки – і проєкт підозріло нагадує мотиви популярної екранізації.

У рамках надзвичайно суперечливого проєкту мега-міста NEOM лідери Саудівської Аравії оприлюднили плани Siranna – нового готелю у формі шестикутної колони з 65 номерами та 35 приватними резиденціями. Деталі розповіло видання Mirror.

Шанувальники світу “Володаря перснів” швидко помітили схожість будівлі з Мінас-Тірітом – біла фортеця, огороджена стінами, височіє над курними рівнинами та вбудована в гору.

“Siranna є прикладом безкомпромісних зусиль NEOM створити простори в природі, які підтримують стале життя в майбутньому та плекають креативність, пропонуючи при цьому неперевершений досвід гостинності класу люкс”, – йдеться у повідомленні на сайті NEOM.

Окрім оригінального дизайну, готель матиме пляжний клуб, оздоровчий центр і спа-центр.

Спроектований Вудсом Баготом, навколишній ландшафт Сіранни включає скелі та природні стежки.

Хоча точна вартість надзвичайно амбітного готелю не була оприлюднена, проєкт NEOM оцінюється в суму від 1 до 1,5 трлн доларів. Це більше, ніж величезний державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії, який становив 925 мільярдів доларів станом на липень цього року.

“Оскільки NEOM вступає в новий етап реалізації, нове керівництво забезпечить операційну безперервність, гнучкість і ефективність відповідно до загального бачення та цілей проєкту”, – зазначено в заяві Neom.

Загалом проект NEOM має містити 10 регіонів, включаючи портове місто у формі восьмикутника під назвою Оксагон, дзеркальний мега-місто The Line і острівний курорт під назвою Sindalah.

Протягом останніх місяців проєкт постійно критикували через порушення прав людини. Правозахисна організація ALQST повідомила, що 21 000 робітників загинули відтоді, як у 2016 році в Саудівській Аравії розпочався більш широкий проєкт Vision 2030.

У жовтні документальний фільм ITV під назвою “Kingdom Uncovered: Inside Saudi Arabia” також стверджував, що близько 100 000 людей зникли безвісти з моменту запуску планів Vision 2030. За даними Reuters, керівники проєкту працювали в надзвичайно стислі терміни, але все ж довелося зіткнутися з певними затримками.

На початку цього року експерти Ради ООН з прав людини висловили тривогу щодо питань страт робітників. Саудівська Аравія спростувала ці звинувачення, а наслідний принц Мохаммед бін Салман, правитель Королівства, пообіцяв витратити трильйони на покращення міжнародного іміджу країни.

Коломієць Надія

Recent Posts

Ілон Маск назвав “розвагою” вибух ракети космічного корабля SpaceX

Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…

4 хв. ago

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

9 хв. ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

19 хв. ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

25 хв. ago

Студентів відрахують, навіть якщо відмінні знання: яку причину вигадали

В Україні затверджено нові правила щодо обов’язкової базової військової підготовки для студентів чоловічої статі. Відмова…

28 хв. ago

СБУ повідомила про підозру у державній зраді нардепу Новинському: деталі

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора народному депутату України VII-IX скликань Вадиму Новинському повідомлено про…

31 хв. ago