КомЧергові ядерні загрози Путіним спровокували розмови щодо реальної можливості ядерної війни. Видання Newsweek проаналізувало можливі наслідки гіпотетичного ядерного удару по самій Росії (по Москві), а також по столицях її ключових союзників — китайському Пекіну і північнокорейському Пхеньяну.
Аналіз Newsweek базується на картах, створених істориком ядерних технологій Алексом Веллерстайном. У ситуаціях аналізується ефект від використання B-83 – найбільшої ядерної боєголовки, яка зараз є в арсеналі США.
Радіус вогняної кулі (мале жовте коло на картах), в якому все випаровуватиметься через шалену температуру, що піднімається до мільйонів градусів, охопить приблизно 2,6 квадратних кілометра. Більш помірний радіус ураження вибухом (мале сіре коло на картах), що охоплює 107 квадратних кілометрів, знищить житлові будинки та, ймовірно, викличе масові пожежі.
Будь-яка людина, що знаходиться в зоні 340 квадратних кілометрів навколо точки вибуху (радіус теплового випромінювання: ширше помаранчеве коло) ризикує отримати опіки третього ступеня по всій шкірі, “часто безболісні, оскільки вони руйнують болючі нерви”, що може викликати серйозні рубці, інвалідність та призведе до можливих ампутацій.
У радіусі легкого пошкодження вибухом (ширше сіре коло), 860 квадратних кілометрів навколо вибуху, слід очікувати, що вікна розіб’ються, що може викликати травми.
За вказаним сценарієм у Пхеньяні загинули б орієнтовно 1,3 млн осіб і ще 1,1 млн отримали поранення.
У Москві близько 1,3 млн. загинули б, а 3,7 млн. отримали б поранення.
У Пекіні 1,5 млн людей загинули б, а близько 3,3 млн отримають поранення.
Грудень — перший місяць зими, коли садівники та городники зосереджують увагу на стані своїх рослин…
Російські окупанти продовжують концентрувати сили для реалізації своїх стратегічних планів. Як зазначає військово-політичний оглядач групи…
Новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що США вимагають від країн БРІКС зобов'язання, що вони "не створюватимуть нову…
Мобілізація студентів в Україні викликає серйозне суспільне занепокоєння. Законопроєкт №10449 вводить нові правила, які регулюють…
Сон — це фундаментальний елемент нашого існування, який впливає на все: від когнітивних функцій до…
Хачапурі — це не просто страва, це культурний код, який передає тепло грузинської кухні. Але…