РФ змінила командувача своїх військ у Сирії через великі втрати – розвідка

Російські війська під час боїв у Сирії зазнають втрат. У зв’язку з цим Москва змінила командувача сил у Сирії. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

«На тлі втрат і панічних настроїв російських військ на території Сирії кремль відправив у відставку командувача свого угруповання в Арабській республіці – генерала Сергій Кисіля», – йдеться в повідомленні.

Як зазначають в розвідці, раніше Кисіль відзначився провальними для держави-агресора діями під час повномасштабного вторгнення в Україну, за що теж був звільнений з посади, а потім відправлений у сирійське відрядження.

«Замінити Кисіля та допомогти режиму Башара Асада Москва надіслала іншого воєначальника – на територію арабської країни вже прибув генерал Олександр Чайко, який командував угрупованням російських військ у Сирії у 2017-2019 роках», – кажуть в ГУР.

На військово-морській базі у місті Тартус також з’явився командувач ВМФ РФ адмірал Олександр Моісєєв. 

Крім того, повідомляється, що після трьох діб успішних наступальних дій протурецьких сил у Сирії російські війська зазнали значних втрат, деякі підрозділи держави-агресора перебувають в оточенні. Зниклими безвісти в Сирії значаться сотні росіян.

Нагадаємо, у 2022 році Сергія Кисіля звільнили з посади командувача першою танковою армією Західного військового округу за провал «спецоперації» в Україні.

Громадянська війна в Сирії триває з 2011 року. Вона розпочалася як локальне громадянське протистояння, що поступово переросло в повстання проти режиму Башара Асада. Із часом у неї втягнулись не тільки основні держави регіону, але й міжнародні організації, військово-політичні угруповання та інші країни. Основні учасники конфлікту – регулярні військові формування, які виступають на стороні президента Башара Асада, формування «поміркованої» сирійської опозиції, курдські регіоналісти, а також різні терористичні угруповання.

Сторони конфлікту отримують військову допомогу від інших держав: підтримку урядовим силам надають Росія та Іран, тоді як сирійська опозиція отримує допомогу від західних держав, Туреччини та монархій Перської затоки.

Підтримуване Іраном ліванське угруповання «Хезболла» теж допомагало режиму Асада у громадянській війні та мало присутність у Сирії. Однак зараз воно зосередило свої сили в Лівані, щоб відбивати наступ Ізраїлю на півдні країни.

Коломієць Надія

Recent Posts

Німеччина може відновити призов на військову службу

Німеччина може повернутися до призову на військову службу, якщо надто мало людей добровільно підуть до…

9 хв. ago

WSJ: Перспективи угоди про закінчення війни стають туманними

У міру прибуття українського президента Володимира Зеленського до Анкари перспективи будь-якої угоди про припинення війни стають туманними.…

27 хв. ago

Огірковий бум: чому цього літа грядки будуть тріщати від зелених хрумких плодів

Цього літа городи українців знову стануть зеленими оазами — і все завдяки огіркам. Синоптики прогнозують…

34 хв. ago

“Шахеди” атакували західні області, пролунали вибухи

Сьогодні під ранок у західних областях пролунали вибухи під час атаки ворожих "шахедів". Зокрема, в Івано-Франківській області…

44 хв. ago

ОКР має генетичне підґрунтя: вчені виявили понад 200 ключових генів

Обсесивно-компульсивний розлад (ОКР) залишається одним з найменш вивчених психічних станів — зокрема, досі достеменно не…

54 хв. ago

День вишиванки: як звичайна сорочка стала символом нації

Щороку у третій четвер травня українці по всьому світу одягають вишиванки — не просто елемент…

1 годину ago