Посухи, зливи та пожежі від Азії до Америки посилюють побоювання з приводу врожаю. У результаті ціни на основні продукти харчування летять вгору.
“Останнім часом ми спостерігаємо поєднання найгірших погодних умов, які підштовхнули ціни догори, оскільки невизначеність із пропозицією означає, що покупці готові платити більше”, – заявив голова відділу аналітики агробізнесу ANZ Group Holdings Ltd Майкл Вайтхед пише Bloomberg.
Це свідчить про зміну ситуації порівняно з початком цього року, коли ціни на продовольство стримувалися здоровою пропозицією та зниженням попиту на ключових ринках, таких як Китай. Якщо подорожчання продовжиться, то це може позначитися на цінах у супермаркетах, каже Денніс Вознесенскі, помічник директора з економіки сталого розвитку та сільського господарства Commonwealth Bank of Australia.
Ф’ючерси на пшеницю в Чикаго зросли у вересні через побоювання, що погана погода в основних країнах-експортерах може ще більше скоротити світові запаси, які досягли дев’ятирічного мінімуму. Австралійські поля зіткнулися із загрозою посухи та заморозків, а відсутність дощів у Чорноморському регіоні стримує посіви під урожай 2025 року.
Тим часом ф’ючерси на соєві боби показали найбільший місячний приріст за два роки, оскільки найбільший виробник – Бразилія – бореться з найсильнішою посухою за останні десятиліття. На полях цукрової тростини в країні спалахнули пожежі, внаслідок чого ф’ючерси на підсолоджувач цього місяця зросли приблизно на 16%.
Кава арабіка подорожчала до максимуму з 2011 року, оскільки погана погода вплинула на дерева в період цвітіння. Дешевший сорт кави робуста також постраждав від негоди, внаслідок чого ціни на нього піднялися до рівня арабіки. Посуха у В’єтнамі, що змінилася проливними дощами напередодні збору врожаю, завдала шкоди виробництву.
А в інших регіонах Південно-Східної Азії поставки пальмової олії скорочуються в міру старіння дерев, що призвело до зростання ф’ючерсів до п’ятимісячного максимуму.
Посуха на більшій частині північних і центральних районів Бразилії, ймовірно, буде і далі загрожувати врожаю, заявили аналітики JPMorgan Chase & Co. Крім того, за словами Вайтхеда, трейдери стежать за напруженістю на Близькому Сході та в Чорному морі, а також за тим, як результати майбутніх виборів у США вплинуть на відносини з Китаєм.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…