Атомні підводні човни США йдуть з Атлантики, Британія має втрутитись, – військовий експерт

Атомні підводні човни США зникають з Атлантичного океану. У ситуацію має втрутитись флот Великої Британії. Про це у своєму матеріалі для The Telegraph пише військовий аналітик Девід Екс.

Він нагадує, що у середині 1990-х років, незабаром після закінчення холодної війни, Королівський флот мав дюжину атомних ударних підводних човнів. При цьому, враховуючи майже повний крах радянського, пізніше російського, військово-морського флоту в ті роки, десяток ударних катерів зробили британську підводну службу другою за потужністю в Атлантичному океані після ВМС США:

“Часи змінилися. Сьогодні Росія відновила свій підводний флот, а Британія дозволила своєму підводному флоту зникнути. У 2024 році британці мають вдвічі менше ударних катерів, ніж 30 років тому: шість”.

За словами Сідхарта Каушала, експерта Королівського інституту об’єднаних служб у Лондоні, у зв’язку зі зростаючою загрозою, яку представляє Північний флот Росії, і збільшенням попиту в Індо-Тихоокеанському регіоні, Королівський флот повинен подолати проблеми з підводними човнами.

“Занадто мало підводних суден і затримки в необхідному технічному обслуговуванні, що призводить до занадто повільного розгортання, – не єдині проблеми. У цьому контексті готовність підводних човнів Королівського флоту, які є, серед іншого, єдиними атомними підводними човнами неамериканських союзників, які регулярно виконують підлідні операції, є проблемою як на національному рівні, так і на рівні Альянсу”, – підкреслив він.

Експерт підкреслює, що Королівський флот може разом з іншими європейськими операторами може компенсувати наслідки відносного скорочення потужності США та зрівнятися з умовними російськими силами чисельністю 10-11 сучасних ударних підводних човнів, які можуть бути введені в експлуатацію Північного флоту на початку 2030-х років.

“Це все, звичайно, припущення. Найкращий результат для Сполученого Королівства та його союзників залежить від постійних інвестицій у нові підводні човни та нову допоміжну інфраструктуру протягом наступного десятиліття. … Невитрати мільярдів фунтів стерлінгів, необхідних для обслуговування підводних човнів, були б жахливими. Росіяни домінували б в Атлантиці, домінуючи під Атлантикою”, – резюмує автор.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

В Україні подорожчає електроенергія: від 5,6 до 9 гривень за кіловат у різний час доби

1 жовтня 2024 року Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних…

2 хв. ago

Російську мову планують заборонити на перервах у школі: Рада готує законопроєкт

У Верховній Раді готують законопроєкт, який передбачає заборону російської мови під час перерв між заняттями.…

9 хв. ago

Нові правила готелів дратують туристів і готельєрів у Іспанії

Нові правила реєстрації в готелях в Іспанії зобов'язують туристів надавати до 18 пунктів особистої інформації, що викликало…

18 хв. ago

Помста буде жорстокою: Нетаньяху розповів про відповідь Ізраїлю Ірану на ракетний удар

1 жовтня Іран здійснив ракетну атаку на Ізраїль. Проте вона провалилася. Як повідомляє портал "Коментарі",…

27 хв. ago

Зарплати “таємних покупців” в Україні зросли на 133%: за що їм стільки платять

В Україні сильно зросли зарплати "таємних покупців" – на 133% за останній рік. Якщо раніше…

35 хв. ago

Пенсії в Україні: скільки отримуватиме пенсіонер, у якого менш як 15 років стажу

Досягнення 65 років не гарантує, що держава виплачуватиме громадянину соціальну допомогу. Для цього потрібно буде…

44 хв. ago