Пенсіонерка з селища Колци, що в Румунії, кілька десятиліть тому принесла додому брилу вагою близько 3,5 кг. Весь цей час жінка використовувала її для підпирання дверей й навіть не здогадувалась про реальну вартість знахідки. Про це пише видання Stirile.
Зазначається, що чорний бурштин (напівдорогоцінний камінь) доволі часто трапляється в цьому румунському регіоні. Його ринкова вартість — понад мільйон євро, а вік — близько 70 мільйонів років.
Про цінність самородка ніхто б так і не дізнався, якби не злодії, які одного дня увірвалися в будинок пенсіонерки й вкрали її прикраси. Коли вони втікали, то спіткнувся об камінь біля дверей, через що на ньому з’явився скол.
Зловмисники пізніше продали бурштин, який в 1991 році став власністю держави й поповнив колекцію музей в Бузеу. Після того, як самородок потрапив у розпорядження влади, лабораторний аналіз підтвердив його автентичність. Крім того, висновок погодили й фахівці з Краківського історичного музею, де є окремий відділ, присвячений вивченню цього каміння.
“Чорний бурштин із Румунії настільки відрізняється від інших, що навіть отримав від геолога Оскара Хелма назву “румуніт”, щоб відрізняти його від інших видів. Жителі району комуни Колци вірять, що шматочки бурштину, які вони знаходять у своїх горах, приносять удачу, і зберігають їх у своїх домівках”, — йдеться в повідомленні.
Спалювання сухої трави та листя — не традиція, а серйозне правопорушення, яке шкодить довкіллю і…
Маск неодноразово говорив про "демографічний апокаліпсис", закликаючи людство до збільшення народжуваності. Напевно, тому він став…
Військовозобов'язані в Україні, які не оновили вчасно свої документи про військовий облік, можуть зіткнутися зі…
Народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк пояснила, за яких умов податкові органи можуть зацікавитися громадянами, що продають…
Національна валюта України значно зміцнилася в останні місяці, що відбувається на тлі суттєвого зниження інтересу…
Загальне зростання цін в Україні прискорилось. Особливо помітно це на прикладі вартості обов’язкової автоцивілки. Про…